fb pixel Hromkočky, Lumpové i geniální Moucha: Galerie vzpomínek na Supermax, se kterým vyrůstaly děti devadesátek – G.cz
Vyhledávání

Hromkočky, Lumpové i geniální Moucha: Galerie vzpomínek na Supermax, se kterým vyrůstaly děti devadesátek

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

V listopadu 1994 dostal český dorost předčasný vánoční dárek – začala u nás totiž vysílat kabelová televize Supermax, první kanál, kde dávali zahraniční animáky a další dětské a teenage seriály v českém jazyce. S tímhle zrozenci devadesátek vyrůstali. Takže ano, i my! Pojďme si dát takovou pěknou nostalgickou pětiminutovku a zavzpomínat na to, co jsme sledovali a milovali.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 15.5.2023, 11:58

Klenoty Supermaxu

Odkojenci devadesátek, voláme vás! Pamatujete si ještě na Supermax? Byla to první dětská placená kabelovka u nás, Supermax nabízel zahraniční animované i hrané seriály určené mladým, a to v češtině. Vysílání Supermaxu bylo spuštěno 22. listopadu 1994 a perfektně fungovalo celých deset let. Postupně ho, hlavně kvůli vysoké ceně, vytlačil kanál Fox Kids, později přetransformovaný na Jetix a ještě později na Disney Channel.

Pravověrní fanoušci, kteří s touhle nevídanou věcí vyrůstali, ale nikdy nezapomenou na mnoho skvělých pořadů, které se tu daly sledovat – a dokonce bez reklam! A protože velká část naší redakce se mezi tyto příznivce počítá, zavzpomínali jsme si na naše oblíbené seriály. Téměř jednomyslně jsme se na první dobrou shodli na Hromkočkách. Už jen ta úvodní znělka!

Americký kreslený seriál vyprávěl o skupině kočkovitých humanoidů, kteří musí uprchnout ze své planety, které hrozí zničení. Přistanou na planetě zvané Třetí Země, kde bojují s nemrtvým Mumm-Rou a jeho armádou různých zvířecích mutantů. Pochopitelně jsme milovali třeba i Lumpíky, kteří byli o tom, co dělají batolata, když rodiče nejsou v dohledu. Anebo třeba Bojíte se tmy? – takové Věřte nevěřte pro teenagery. Náš nostalgický výběr si můžete prohlédnout tady:

Vynikající byl taky kanadský miniseriál Moucha, jehož čtyřminutové epizody běžely mezi díly jiných pořadů. Jak už název napovídá, kreslená groteska líčila dobrodružství obyčejné, možná až moc nadšené mouchy ve světě hmyzu.

Jakýmsi Tomem a Jerrym 2.0 byl Kočkopes. V tom zase podivný mutantní tvor, který byl na jednom konci kočka a na druhém pes, žil v domku ve tvaru rybí kosti a každý díl vymýšlel, jak se rozdělit. Samozřejmě jen proto, aby zjistil, že jeden konec bez toho druhého nemůže žít. Věc, kterou bychom ocenili pravděpodobně i dnes. Ostatně, je to tak trochu podobný bizár jako třeba Adventure Time, a to zbožňujeme. Jen doufáme, že to nikoho nenapadne předělávat...

Sledovali jste Supermax? Či jste ze starší generace, která si musela vystačit s Večerníčkem na Jedničce? Anebo naopak z ještě mladší, která už si jela Hannu Montanu a Kouzelníky z Waverly? Napište nám do komentářů a pojďte se s námi rozplynout ve sladkých vzpomínkách na dobu, kdy bylo vše jednoduché a nádherné!

Podobné články

Doporučujeme

Další články