Hrdinné ruské letectvo splnilo úkol – vybombardovalo syrské nemocnice – G.cz
Vyhledávání

Hrdinné ruské letectvo splnilo úkol – vybombardovalo syrské nemocnice

Uprchlickou vlnu používá Putin jako nástroj “hybridní války” proti Evropě. Vznikají přitom syrské Lidice, Guerniky, Oradoury, Katyně...

Ivan Brezina
Ivan Brezina 15.3.2016, 16:42

Ruská letadla se ze Sýrie začínají vracet domů. Podle iDnes se totiž Putin se syrským prezidentem Bašárem Asadem dohodl na stažení většiny sil ruského letectva ze Sýrie, protože „ruská armáda splnila základní uložený úkol“.

Koho Rusové bombardovali?

Co bylo tím úkolem, na který Moskva od loňského září nasadila asi čtyři tisíce lidí a kolem stovky letadel a vrtulníků? Moskva tvrdila, že se zaměřuje na teroristy. Jenže více než 90 % ruských leteckých úderů nemířilo na cíle spojené s Islámským státem ani se skupinou al-Nusrá (tedy islamisty spolupracující s al-Kajdou).

Uvádí to britský The Guardian s odvoláním na údaje amerického ministerstva zahraničí. Podle jeho mluvčího Johna Kirbyho Rusové bombardovali především protibašárovskou opozici – síly, která většinou zároveň bojuje i proti Islámskému státu.

John Kirby o ruských leteckých útocích:

Rusové nás tedy grandiózně tahali na nos. Tvářili se div ne jako zachránci světa před islamisty, kterým ale svým bombardováním usilovně pomáhali. Teď Putin tvrdí, že „úkol byl splněn“. Viktor Janiš to na Facebooku přiléhavě glosuje: „Cíle bylo dosaženo. V Sýrii už patrně nezbyla jediná nemocnice, kterou by Rusové mohli vybombardovat."

Válečné zločiny Moskvy

Pokud si k tomu dohledáte fakta, opravdu to skoro vypadá, že se Putinovi letci zaměřovali speciálně na nemocnice. Jen do loňského října jich zničili dvanáct a zabili přitom desítky doktorů a pacientů. Podle mezinárodního práva jsou přitom útoky na nemocnice válečným zločinem. „Zdá se, že táhle zásada už neplatí,“ komentoval to Sylvain Groulx, šéf humanitární organizace Lékaři bez hranic v Sýrii.

Ruské bombardování nemocnice v Idlibu nedaleko Aleppa:

Takže je vlastně škoda, že Turci sestřelili jen jednu ruskou stíhačku. Kdyby jich bývali zneškodnili víc, v troskách syrských nemocnic mohlo zemřít méně civilistů. Jak se ukazuje, teroristé sedí nejen v Mosulu, ale i v Moskvě.

Putinova zbraň: uprchlíci

Logické, byť samozřejmě nedoložitelné vysvětlení říká, že je to celé záměr. Čím víc bude totiž Putin bombardovat nemocnice a civilisty, tím víc uprchlíků se vydá na cestu. A existují i důkazy, podle kterých Rusové uprchlíky do Evropy cíleně dopravují.

Rusko přispívá k uprchlické vlně:

Uprchlická vlna je tedy nejspíš pro Putina cíleným nástrojem destabilizace Evropy – součástí “hybridní války”. Kreml se tak mstí Západu za sankce, které na něj byly uvaleny kvůli okupaci Krymu a přepadení Ukrajiny. Součástí této msty jsou i cílené letecké útoky na syrské nemocnice. Neomluvitelný válečný zločin na úrovni Lidic, Guerniky, Oradouru nebo Katyně...

Barbarské vybombardování španělského městečka Guernica nacisty v dubnu 1937:

Anketa

Putin je podle vás:

Anketa se načítá...

A TADY si přečtěte o tom, že v Německu mizí beze stopy desetitisíce lidí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články