Konec otravných segwayů (v Praze) – G.cz
Vyhledávání

Konec otravných segwayů (v Praze)

​Z centra Prahy konečně zmizí nebezpečné, přihlouplé a otravné dvoukolky

Ivan Brezina
Ivan Brezina 11.5.2016, 15:17

Proč nemají ve městě segwaye co dělat, jsme již před rokem podrobně shrnuli v tomhle článku, takže jen stručně. Jako sportovní náčiní, nástroj zábavy nebo dopravní prostředek jsou dvoukolky skvělá věc. Patří ale jen na silnici, na hřiště, na polní cestu a na další místa, kde se neprocházejí lidé. Nepatří tedy na pražské chodníky, do parků ani na náplavku.

Jenže právě tam jich je nejvíc. Nejen že chodce obtěžuje segwayům uskakovat, ale je to i nebezpečné – už proto, že řidiči dvoukolek bývají často opilí.Osobní přepravníky Segway jsou v centru Prahy v drtivé většině využívány k vyhlídkovým jízdám pro turisty,“ shrnují dnešní Hospodářské noviny. „Vyhlídkové jízdě předchází pouze několikaminutová instruktáž, testy na alkohol bývají vzácnou výjimkou, naopak ‚aklimatizační‘ zastávky v hostincích během vyhlídkových jízd až příliš častým jevem.

Teď se snad konečně blýská na časy. Podle dnešních Hospodářek se Praha chystá dvoukolky zakázat, a to hlavně v historickém centru. Umožní to změna v zákoně č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. O tu se městská část Praha 1, a zejména její radní pro bezpečnost a prevenci kriminality Ivan Solil (ČSSD), snažila od roku 2013. V poslanecké sněmovně se ale novelu na půdě poslanecké sněmovny podařilo schválit až loni v prosinci.

Anketa

Jak moc váš dvoukolky segway štvou?

Anketa se načítá...
Kategorie: 

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu