fb pixel Hrajete hry? Tak hrajte o Vánocích vánočně! – G.cz
Vyhledávání

Hrajete hry? Tak hrajte o Vánocích vánočně!

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Přestože knihy a filmy mají řadu vánočních klasik, ve světě videoher se tenhle trend nejede. Existuje proto řada dobrých vysvětlení, jakože pokud máte s hrou trávit dost času, ideálně několik let a pořád do ní sypat prachy, neměla by být aktuální jen tři týdny v roce. Nicméně! Existují dobré vánoční hry… nebo aspoň DLCéčka, kterými byste si mohli přivodit do bytu a do hlavy pravé sváteční atmo.

Jan Studnička
Jan Studnička 19.12.2019, 09:38

Saints Row IV: How Saints saved Christmas

Saints Row začínalo jako horší klon GTA, ale mezi druhým a třetím dílem se rozhodli, že prostě udělají tu nejšílenější možnou openworldovou kravinku. Takže ve třetím díle hraje Sasha Grey a Burt Reynolds a bojujete s barevnými gangy… to bylo ještě dost při zemi, ale ve čtyřce jste prezident Spojených států a bojujete proti armádě mimozemšťanů v Matrix style simulaci, jdete zpátky časem, podíváte se do Pekla… a jedno z dobrodružství je právě mise za záchranou Santy Clause! Je to přesně tak debilní, jak to zní a je to dobře.

Plague Inc. Evolved

Já vím, co si říkáte. Není náhodou Plague simulátor moru? A máte pravdu, je. V Plague Evolved hrajete za virus, bakterii nebo parazita, kupujete si symptomy a odolnost vůči očkováním a podobně a snažíte se vyhladit lidstvo dřív než najde lék. Nezní to moc vánočně, dokud vám neřekne, že existuje speciální kampaň Santa’s Little Helper, kde šíříte mezi lidmi virus dobré nálady. Není to roztomilé? Je. A dá se to hrát na telefonech během štědrovečerní večeře.

HITMAN - Holiday Hoarders

Nedávný remake HITMAN (2016) a zvlášť jeho sequel jsou neustále doplňovány o nové a nové mise, úkoly, zbraně, ohozy a tak dál. Každý měsíc. A stejně jako minulý prosinec, i letos dostaneme vymakanou vánoční Paříž, santovský oblek a možná i sekeru zabalenou do vánočních světýlek. Zkrátka nájemné vraždy ještě nikdy nebyly tak sváteční.

Destiny 2: Shadowkeep - Dawning

Destiny 2 je obecně jedna z nejlepších stříleček, která kdy byla udělaná… a teď je na Steamu úplně zadarmo. A od 17. prosince se můžete těšit na hromadu koled a sněhu a dárků a úsměvů, protože do Destiny přichází takvzané Dawning, což je velká spousta vánočních updatů. A chovejte se tam na internetu hezky, děti, protože to, že vedeme s emzáky válku o Sluneční soustavu ještě neznamená, že na sebe musíme být oškliví.

Jazz Jackrabit: Holiday Hare

Tohle je pro fajnšmekry. Ale je to jedna z nejlepších vánočních her mého života. Hrajete za zeleného králíka, který z nějakého důvodu střílí po věcech a sbírá mrkve a vánoční cukrátka. Hrajeme to s otcem každé Vánoce už dvacet let, je to super arkádová zábava pro herní veterány… A hlavně je to hra z roku 1994, takže ji rozjede i na kalkulačce. Což je dobře, protože pravděpodobně jedete za rodinou a musíte nechat svůj herní komp doma.

Dead Rising 4

Pokud nechcete nic jiného, než jen se vyblbnout ve svátečním settingu, Dead Rising 4 je tu pro vás. Jako vždy jste hozeni do města, které je plné zombíků a vy se musíte pokusit smontovat, co nejabsurdnější zabíjedlo a pokosit jich, co nejvíce. Čtyřka se navíc odehrává v prosinci, takže sáně s motorovkami a plamenomety je jistotka.

The Division

Já vím! Nikdo nemá rád Division, protože vyšlo v desolátním stavu a podobně… Dobře, chápu. Ale už je to pět let. Už se přes to pojďme přenést a řekněme si, že teď je ta hra skvělá a oproti svému sequelu má neopakovetlnou atmosféru vánočního New Yorku. New York po katastrofě, dodávám, protože přítomnost optimistických barevných světýlek jenom podtrhuje marnost vašeho snažení a tu ohromnou tragédii epidemie. Fakt, dejte si o vánocích Division. Ubisoft to bude prodávat asi za deset dolarů a pořád je ve městě dost hráčů.

Batman: Arkham Origins

Na téhle hře pochopíte, proč Shane Black umisťuje všechny své filmy na Vánoce. Protože zesilují všechny emoce. Ať už je to radost nebo smutek. A ve třetím Batmanovi jsou emocí mraky. Pravděpodobně považujete Origins za bastarda celé série, protože ji nedělali hoši z Rocksteady a nebylo v ní nic extra nového ani revolučního. Fajn. Ale příběh Batmanova začátku je silný, máme tam první setkání s Jokerem a hlavně… Na Batmana je vypsaná odměna padesát milionů dolarů a dvanáct nejlepších zabijáků z celého světa ho loví na území celého Gothamu v noci z 24. na 25. prosince. Jak vás tahle premisa může nebavit?Navíc souboje jsou super, můžete hrát za Deathstroka, je tam excelentní DLC s Mr. Freezem… a narozdíl od „vrcholu série“, nemusíte trávit polovinu hry v Batmobilu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články