fb pixel Videohry pod stromeček aneb co koupit boyfriendovi k Vánocům? – G.cz
Vyhledávání

Videohry pod stromeček aneb co koupit boyfriendovi k Vánocům?

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Když taky nejste gamer, je extrémně těžké vybírat pro svého milovaného partnera hry. Protože si pojďme říct na rovinu - všechno to vypadá stejně, na obalu je vždycky zamračený frajer s kvérem, nebo auto nebo Ronaldo. A bez ohledu na to, jak moc se vám váš bf snaží vysvětlit, že „tohle je akční RPG“ a „tohle je akční adventura s prvky stealth“, pro vás je to jenom postavička, které váš milovaný čumí celý víkend na zadek. Takže, co darovat vašemu klukovi pod stromeček? Nebo holce? I holky můžou zahodit třicet hodin týdně tím, že na internetu střílejí po korejských teenagerech. Je rok 2019. Come on.

Jan Studnička
Jan Studnička 2.12.2019, 14:27

Máme tu pro vás nějaké nové kusy, i trochu starší, o to osvědčenější exempláře. Před koupí se hlavně tajně ujištěte, že váš drahý tuhle věc ještě nemá a pak zazářete u stromku, zatímco on vám dá jenom špatně vybraný parfém. Ha, kdo vyhrál Vánoce, co?

Red Dead Redemption 2

Playstation/Xbox/PC

Když trefíte na šikovnou slevu, můžete tenhle kovbojský klenot koupit za nějakých dvanáct set. Ve hře se ale skrývají doslova stovky hodin zábavy, ohromný svět divokýho západu a bambilion věcí, které v něm můžete dělat, od lovení zvěře, přes hraní karet až po přepady vlaků a bank. Do toho tam máte jeden z nejlépe napsaných příběhů, které kdy někdo vložil do videohry. A nakonec celý jeden online mód, kde může každý se svým šestiraňákem blbnout celé měsíce. Je dost možné, že váš kluk už tuhle pecku má, ale možná ne. Zvlášť, pokud hraje na počítači, protože na PC přišlo RDR2 teprv před měsícem.

The Outer Worlds

Playstation/Xbox/PC

Pokud je váš kluk videoherní veterán, pravděpodobně někdy mluvil o tom, jak už hry nejsou to, co bývaly, možná vzpomněl starý Fallout a jak byl nedostižný. Inu, tvůrci původního Falloutu se nakonec kopli do zadku a vytvořili tohle vesmírné dobrodružství. A je to hlavně vaše dobrodružství, hra vám dává v tradici starých RPGéček absolutní volnost. Chcete být hrdinný ochránce nevinných zakutý do své těžké zbroje? Fajn. Chcete být nevyzpytatelný psychopat s inženýrským titulem? Do toho. Outer Worlds je příjemný závan starých časů.

Need for Speed: Heat

Playstation/Xbox/PC

Legendární závodní série Need for Speed posledních pár let váhavě zkoušela spoustu věcí a reálně se jí vlastně nic nedařilo. Nicméně v Heat se hra vrací ke svým kořenům. V Miami inspirovaném Palm city si můžete upravovat auta (a nově dokonce svého řidiče), máte tam obstojnou příběhovou linku, přes den můžete soutěžit v povolených organizovaných závodech a pak si manuálně přepnete na noc, kde vás čekají nelegální závody a honičky s poldama. Vysokooktanová sranda pro každého.

Hitman 2

Playstation/Xbox/PC

V roce 2016 se udělal restart série o nejpopulárnějším nájemném vrahounovi interaktivní zábavy a loni vyšla dvojka, do které její vývojáři z IOI Interactive neustále přidávají nové mapy, úkoly, scénáře, zbraně a podobně. Navíc, pokud má váš drahý jedničku, všechny mapy z ní se načtou do dvojky. Pak máte X sandboxových map, kde může hráč naplno využít svůj intelekt a zvrhlý smysl pro humor.

Total War: Warhammer

Windows/Linux/macOS

Možná nejlepší strategie, která je momentálně na trhu. Existují dva díly, které se mohou propojit do jednoho megalomanského supertažení a SEGA navíc pořád přidává další a další datadisky a DLCéčka, takže i když má váš frajer koupenou první nebo i druhou hru, pořád je spousta věcí, které mu lze pořídit. Kdybyste to chtěli koupit celé, dost se prohnete, ale jestli máte doma digitálního vojevůdce, bude nadšen.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Playstation/Xbox/PC

Po strašně dlouhé době povedený herní Star Wars zážitek. Děj je položen mezi třetí a čtvrtou epizodu, hrajete za bývalého padawana jediského řádu, který se snaží protloukat světem a nenechat se chytit imperiálními agenty. Za hrou stojí studio Respawn, které má na triku třeba mimořádně vydařenou akci Titanfall, takže fyzika funguje skvěle, vizuály jsou boží, původní filmová hudba je samozřejmě prvotřídní a hlavně máme po dlouhé době vážně vymakaný souboj se světelnými meči. Pro každého Star Wars fandu povinnost.

Death Stranding

Playstation/PC

Hideo Kojima je jeden z nejuznávanější videoherních tvůrců a tohle je hra, na které více či méně dělal od roku 2015. Má všechny jeho rysy: je temná, hrozně podivná, herně naprosto geniální a pokud ji dohrajete podruhé, budete mít matný dojem, že možná máte vágní tušení, o čem to vlastně bylo. Pokud vašemu gamerovi nevadí podivné japonské anime prvky vyprávění, tohle bude milovat.

Control

Playstation/Xbox/PC

Pro celý humbk kolem Death Stranding bohužel zapadla menší, ale o nic méně podivná hra Control, kterou mají na svědomí lidé z Remedy. To jsou původní autoři her o alkoholickém policajtovi Maxi Paynovi nebo prokletém spisovateli Alanu Wakeovi. Ve hře Control se ujímát speciální vládní agentky, která pracuje s paranormálními jevy a pokoušíte se získat zpátky jeden divnej barák na Manhattanu. Víc vám neřekneme, hlavně proto, že nevíme, jak to vysvětlit. Ale je to pecka. Něco mezi Matrixem a Akty X.

Resident Evil 2

Playstation/Xbox/PC

A nakonec starou klasiku v novém… ani ne kabátu, v novém těle. Resident Evil dvojka patřil X let za jednu z nejlepších her, které kdy vznikly a tenhle kompletní remake dal hře nádherně vypadající HD vizuál, lepší ovládání, lépe udělanou kameru, pár příběhových momentů navíc, spoustu zbrusu nových animací… A vůbec je to úplně nová hra. Vynikající hra. Pokud se nebojíte zombíků.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články