Hra o trůny v ohrožení: Scénáře k populárnímu seriálu odcizili hackeři. Prozradí rozuzlení děje na internetu? – G.cz
Vyhledávání

Hra o trůny v ohrožení: Scénáře k populárnímu seriálu odcizili hackeři. Prozradí rozuzlení děje na internetu?

Zdroj: hbo.com

Televizní kanál HBO se připojil k řadě zábavních společností v Hollywoodu, které byly napadeny hackery. Podle jejich vyjádření se totiž jedná o velice závažný počítačový útok, který by televizi mohl vážně poškodit i v budoucích letech. Dle webu EW.cz přišlo HBO o několik nadcházejících epizod stěžejních seriálů z produkce této placené televize a údajně hlavně i o scénáře k příští sérii Hry o trůny. Navíc hrozí, že veškerý ukradený materiál bude brzy zveřejněn na internetu.

Martin Miko
Martin Miko 1.8.2017, 12:26

HBO přišla o několik dílů svých seriálů

Společnost HBO se v uplynulých dnech potýkala s masivním útokem počítačových hackerů. Napadení počítačové sítě HBO vyústilo ve ztrátu několika cenných materiálů ve vlastnictví placené televize. Dle samotné televize HBO začalo okamžité vyšetřování celého útoku. Pro společnost je totiž primární ochrana jejích dat. Hackerům se podařilo ukrást více než jeden a půl terabyte dat. Jedná se zejména o již natočené nadcházející epizody seriálů Ballers a Room 104. Součástí útoku byla rovněž i krádež scénářů s napětím očekávané poslední série fantasy ságy Hra o trůny.

Společnost HBO se prozatím k podrobnostem hackerského útoku odmítá vyjádřit. Je tedy možné, že útok nabyl mnohem větších rozměrů, než bylo uvedeno v oficiálním vyjádření televize. Generální ředitel společnosti Richard Plepler prohlásil, že jakékoliv napadení tohoto charakteru je pro firmu znepokojující, avšak se jim již podařilo najmout vyšetřující tým spolu s externími odborníky, který momentálně celou situaci usilovně řeší.

Hackerské útoky kvůli seriálům a filmům jsou běžné

V neděli byl rozeslán anonymní mail novinářům z několika médií, který obsahoval zprávu, že právě probíhá největší kybernetický útok v historii lidstva, který zahrnuje i krádež seriálů HBO. Není tedy skutečně jasné, jestli nešlo o žert či reálné upozornění ze strany hackerů.

Tyto útoky na filmový a televizní průmysl však nejsou výjimkou. Letos v dubnu se neznámému hackerovi podařilo proniknout do systému streamovacího portálu a videobanky Netflix, kde ukradl a zveřejnil několik epizod z páté série seriálu Orange Is the New Black. V květnu pro změnu jistý hacker prohlašoval, že získal nový díl filmových Pirátů z Karibiku, avšak zde se později ukázalo, že celá jeho hrozba byl podvod. Největší obětí hollywoodského hackerského útoku se stala společnost Sony, která před třemi lety přišla přibližně o neuvěřitelných 100 terabytu cenných dat.

Po celá léta HBO bojuje proti útokům počítačových hackerů, aby ochránila obsah a děj pravděpodobně nejsledovanějšího seriálu světa Hry o trůny. Před dvěma lety na internet unikly 4 epizody páté série přímo před začátkem sezóny. Vše zapříčinilo zasílání DVD se seriály předem pro tisk a obchodní partnery. Od té doby již tato praxe nepokračuje. Ve stejném roce navíc unikly ukázky mrtvého Johna Snowa, a navíc těsně před vysíláním finálového dílu, kde úmrtí postavy mělo být největším překvapením a šokem pro diváky. Toto však byly pouhé následky neopatrnosti. O víkendu to bylo poprvé, co bylo HBO obětí kybernetického útoku.

V současnosti je vysílána sedmá série seriálu plného zvratů. Osmá a poslední série by se měla natáčet tento rok a odvysílána by pak byla v roce následujícím. Miliony fanoušků na celém světě s napětím očekávají každý nový díl, přičemž premiéra každého z nich patří k nejsledovanějším pořadům HBO. Jestliže by hackeři odcizené scénáře na internetu zveřejnili, vyzradili by tak pečlivě utajované rozuzlení celého příběhu. Pro HBO by to mohlo znamenat mnohamilionovou ztrátu.

A zde je 8 zásadních trailerů z letošního festivalu Comic-Con.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu