House of Cards se zhroutil. Seriál končí kvůli skandálu Kevina Spaceyho – G.cz
Vyhledávání

House of Cards se zhroutil. Seriál končí kvůli skandálu Kevina Spaceyho

Hlavní hvězda seriálu House of Cards je zároveň jeho zkázou.
Zdroj: Netflix

Politické drama House of Cards má utrum. Produkce jednoho z prvních a zároveň nejúspěšnějších seriálů Netflixu dostala stopku a aktuálně chystaná šestá řada bude, pokud vůbec bude, zároveň i tou poslední. I když se společnost ohledně vysvětlení původně cukala, nakonec potvrdila celkem jasný důvod – sexuální skandál hlavní hvězdy Kevina Spaceyho.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 1.11.2017, 14:44

Skandál Kevina Spaceyho ukončil House of Cards

Po moci bažící Frank Underwood byl v závěru v páté série populárního seriálového dramatu House of Cards odsunut tak trochu na druhou kolej a jeho představitel Kevin Spacey na tom v posledku není o moc lépe. Koncem října ho dnes šestačtyřicetiletý herec Anthony Rapp obvinil, že mu starší Spacey učinil neslušný návrh v době, kdy bylo Rappovi pouhých čtrnáct.

Oscary ověnčený Spacey na nařčení reagoval nešťastně formulovanou twitterovou omluvou, kterou doplnil o vlastní coming out, čímž pobouřil LGBT komunitu, vlastní fanoušky a vůbec tak nějak všechny. Na vlnu rozhořčení tak zákonitě museli reagovat i hercovi chlebodárci ze společnosti Netflix.

„MRC (filmové studio Media Rights Capital) a Netflix se společně rozhodli zastavit produkci šesté řady seriálu House of Cards, a to až do odvolání,“ stojí v oficiálním prohlášení s dodatkem, že společnosti potřebují čas na zhodnocení současné situace a prošetření obvinění vznesených proti jejich hvězdě. Že šestá sezóna, která měla mít premiéru v roce 2018, bude i tou poslední, o tom v Netflixu rozhodli již před několika měsíci, definitivní zastavení roztočené série ale přišlo až teď, po tzv. rozvíření vody kolem Spaceyho.

V reakci na původní Rappovo prohlášení a po ohlášení zrušení seriálu se ozval mexický herec Roberto Cavazos, který se Spaceym pracoval v londýnském divadle Old Vic, v němž Spacey dělal uměleckého ředitele mezi lety 2004 a 2015. Cavazos v médiích tvrdí, že „jedinou obranou před doteky pana Spaceyho bylo nebýt pohledným mužem pod třicet“ a zároveň očekává, že se budou ozývat další a další oběti vilné hollywoodské star. Zdá se, že Kevinovi teď bude horko o moc víc, než by si přál.

Tady se podívejte na 28 seriálů z devadesátek, které si můžete pustit místo House of Cards.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu