fb pixel Hotýlek s Johnem Cleesem byl zvolen nejlepším britským sitcomem všech dob: Známe 10 lepších! – G.cz
Vyhledávání

Hotýlek s Johnem Cleesem byl zvolen nejlepším britským sitcomem všech dob: Známe 10 lepších!

+ DALŠÍCH 13 FOTEK + DALŠÍCH 14 FOTEK

Britský časopis Radio Times povolal partu tzv. komediálních expertů, aby dali hlavy dohromady a vybrali vůbec nejlepší sitcom, který byl v zemi čaje a sušenek kdy natočen. Padlo to na dvanáctidílný Hotýlek s "pythonem" Johnem Cleesem v roli svérázného hoteliéra...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 10.4.2019, 13:29

Deset nejlepších

Je to oficiální; pokud patříte k milovníkům britských sitcomů, tedy komediálních seriálů plných suchého konverzačního humoru, většinou dělených do krátkých řad s ještě kratšími díly (je to v podstatě formát, který se snaží dělat i čeští tvůrci, ale pořád se jim to nějak nedaří), vězte, že vůbec nejlepším britským sitcomem všech dob je podle průzkumu časopisu Radio Times Hotýlek. John Cleese tu hraje svérázného majitele penzionu a ačkoliv má tento počin jen dvě série po šesti epizodách, je to skutečná klasika. Prvenství tomuhle kousku udělila skupina tzv. komediálních expertů.

No. Nechceme se nějak vytahovat, ale my se taky považujeme na komediální experty a volili bychom jinak. Už třeba u nás málo známý Otec Ted, který se umístil na druhé příčce žebříčku, podle nás mnohem tvrději zachycuje esenci suchého britského humoru. Kde jsou třeba Black Books, geniální dílo komika Dylana Morana, které už zkultovnělo? Co takhle vzpomenout si na Ricky Gervaise, který přišel se skvostným mockument projektem The Office? A Haló, haló, seriál o tom, co je pro Brity nejtypičtější, totiž dělat si srandu z Francouzů, ten se ztratil kam? A Černá zmije, která dokazuje, že Rowan Atkinson je nejlepší, když není za debílka?

Dali jsme dohromady desítku britských sitcomů, které milujeme a podle nás jsou stejně dobré nebo i lepší než vítězný Hotýlek. Doplňte si vzdělání v galerii tady:

A tady si procvičte bránice u 15 zajímavostí o britské zombie parodie Soumrak mrtvých.

Podobné články

Doporučujeme

Další články