Film, který miluje i sám Tarantino: 15 zajímavostí o geniální komedii Soumrak mrtvých – G.cz
Vyhledávání

Film, který miluje i sám Tarantino: 15 zajímavostí o geniální komedii Soumrak mrtvých

+ DALŠÍCH 11 FOTEK + DALŠÍCH 12 FOTEK

Máme rádi zombie filmy. A máme rádi parodie. První díl tzv. Cornetto Trilogy Simona Pegga, Nicka Frosta a Edgara Wrighta Soumrak mrtvých spojuje obojí a navíc slaví 15 let od premiéry.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 9.4.2019, 13:23

Druhý nejlepší film všech dob

... Tak Soumrak mrtvých, v originále Shaun of the Dead, v roce 2011 v anketě označili posluchači BBC. Parodie na zombie filmy z roku 2004 je opravdu geniální, to se musí nechat. Soumrak mrtvých je první části trilogie s názvem Blood and Ice Cream, která je známá také pod zkráceným názvem Cornetto Trilogy. Stojí za ní režisér Edgar Wirght, producentka Nira Park a herci Simon Pegg a Nick Frost. Kromě Soumraku ji tvoří ještě filmy Jednotka příliš rychlého nasazení a U Konce světa a pojítkem je řada vzájemných odkazů, podobných scén a především pojídaní zmrzliny Cornetto.

Premiéru si Soumrak, snímek nabitý vymazlenými detaily a také drobnými poctami klasickým zombie filmům jako Noc oživlých mrtvých či Evil Dead, odbyl už koncem března, ale pouze tu speciální. Oficiálně byl do kin uveden 9. dubna 2004. Tvůrci to odložili proto, že ve stejnou dobu začali dávat Snyderův zcela vážně mínění zombie horor Úsvit mrtvých, tak aby náhodou nebylo mýlky, takříkajíc.

U příležitosti 15. výročí dne, kdy nám trio Wright-Pegg-Frost nadělili tento nestárnoucí skvost, jsme dali dohromady 15 zajímavostí, které byste o tomto majstrštyku mezi parodiemi rozhodně měli vědět. Najdete je v galerii tady:

A tady 10 chyb ve filmu Temný rytíř povstal.

Podobné články

Doporučujeme

Další články