Recepční málem vypadly oči z důlků, drogy za to ale nemohly

Obrázek uživatele Elsa K.
07.3.2015, 11:03

Po Facebooku poletuje video s postarší recepční s vykulenýma očima a těkavými pohyby s douškou - takhle to vypadá, když frčíte celou noc a ráno jdete rovnou do práce. Ale všechno je klasicky úplně jinak!

Facebookový informačně spotřební svět má jasno hned. Roztomile rozstřelená recepční to včera trochu přehvízdla na záchodě. A to hned několikrát a na spánek jaksi nevyzbyl čas. Takže se zasmějeme a jedeme dál.

Ale všechno je jinak.

Tahle výkonná a sympatická dáma totiž trpí tzv. Gravesovou-Basedowovou nemocí. Jedná se o autoimunitní onemocnění, při kterém tělo produkuje protilátky proti štítné žláze. Ty ji podněcují ke zvýšené funkci, která se projevuje zvýšenou nervozitou, nesnášenlivostí tepla, výrazným pocením, bušením srdce, třesem prstů a hubnutím.

Provází ji otoky spojivek a tkáně kolem očí, nemožnost zcela zavřít víčka, překrvení spojivek, dvojité vidění a v mnoha případech také vyhřezávání očí z důlku - polopaticky řečeno nemocný má vykulené oči (viz Lucie Bílá).

Řeší se chirurgickým odstraněním štítné žlázy nebo léčbou radiojodem. Při správně vedené léčbě tyto příznaky postupně odezní.

Posměváčci, kteří si nevidí ani na špičku nosu, by se za něj měli chytnout...

Äle TADY máte pět chytrých drog, které by rozhodně měl začít brát Miloš Zeman.


Komentáře