fb pixel
Vyhledávání

7 bizarních muzeí, která byste měli brzy navštívit

Proč? Protože v těch normálních se stojí příliš dlouhé fronty nebo už jste v nich dávno byli. Tuhle sedmičku se ale vyplatí vypátrat, protože si z ní odnesete zážitky na celý život. Nebudou vždycky příjemné, ale i takové člověka obohatí!

Václav Rybář
Václav Rybář 13.8.2015, 17:35

1. Muzeum mizerného umění (Boston)

Hrdá sbírka obrazů, soch a jiného umění od barvoslepých, nešikovných nebo prostě jen vkus postrádajících umělců. Od roku 1994 už se podařilo nasbírat přes šest stovek exponátů a sbírka se prý rychle rozšiřuje, protože zmetků přibývá mnohem rychleji než regulérních kvalitních děl.

2. Muzeum medicíny (Brusel)

Musée de la Médecine je plné věcí, ze kterých se vám obrátí kufr. Detailní figuríny, řezy kostrou, ale třeba i nádherný exponát těla prolezlého sexuálními chorobami. Tady můžete tělesnou schránku zkoumat do neuvěřitelných detailů a především se zaměřit na to, co s vaším tělem udělají nejrůznější nemoci. Takový malý strašidelný zámek, který připomene, že Brusel není jen plný úředníků, ale najdou se v něm i zajímavé věci.

3. Muzeum penisů (Reykjavík)

Naše oblíbené muzeum, které vyrobí šrám na duši každého muže. Kromě lidských penisů jsou tu totiž i velrybí penisové kosti a obří nádobíčko obřích tvorů. Dokonce nechybí ani mytické bytosti jako trolové a elfové. Sbírka byla založena v roce 1974 a stále hledá nové exponáty. Dokonce si tu můžete vzít i letáček a třeba sami přispět svou maličkostí.

4. Muzeum parazitů (Tokio)

Asie je různými nákazami a epidemiemi přímo posedlá, takže není divu, že tu najdete celou řadu muzeí věnovaným virům, parazitům a dalším breberkám, které umí nadělat hodně neplechy. Chcete vidět nejdelší tasemnici na světě? Nebo krysu rozežranou zevnitř zákeřným streptokokem? V Tokiu vám toho předvedou ještě mnohem víc a v rámci interaktivní zóny si budete moci pár virů dokonce i "osahat". Pokud by to pro vás bylo z ruky, podobné muzeum mají i v Bangkoku. Mají třeba lidská varlata nakažená sloní nemocí. Jedno z nich má úctyhodných pětatřicet kilo. To přece musíte vidět, ne?

5. Muzeum sametového umění (Los Angeles)

Kalifornská Velveteria zabývá velvet artem ve všech jeho podobách, snad jen kromě toho našeho listopadového. Na vrchol nevkusu se tu prý ovšem stojí fronty, takže na tom něco bude. Všechno si tu můžete osahat, něco dokonce i koupit nebo si nechat vyrobit vlastní podobiznu ve stejném stylu.

6. Muzeum ostnatého drátu (Kansas)

A pro změnu jedno z těch muzeí, kde se naopak radí na nic nesahat. Jak může mít něco tak standardního jako ostnatý drát svoje vlastní muzeum? V nenápadném baráčku ve městečku La Crosse v Kansasu najdete přes dva tisíce druhů ostnatého drátu. A rádi vám vysvětlí, jak důležitou roli hrál tenhle artikl při osidlování a následně i při ochraně majetku či ostraze věznic.

7. Muzeum hořčice (Norfolk)

V britském Norfoku postavili typicky oranžový viktoriánský chrám, zasvěcený jedné z nejoblíbenějších hořčic vůbec - značce Colman. Neznáte? I tak si tu přijdete na své. Od hořčice je tu totiž úplně všechno. Podobně se můžete rozšoupnout v americkém Wisconsinu, kde mají od devadesátých let nádhernou sbírku šesti tisíc druhů hořčic z celého světa. Možná tam objevíte i nějakou tu českou.

A TADY si přečtěte, proč se zamilovat do Slovinska.

Podobné články

Doporučujeme

Další články