fb pixel 10 důvodů, proč mít vždy po ruce láhev vodky – G.cz
Vyhledávání

10 důvodů, proč mít vždy po ruce láhev vodky

Prý že alkohol zabíjí mozkové buňky. Tady máte deset důkazů o tom, že na dně láhve lze najít řešení, za která by se nestyděl ani Přemek Podlaha!

Václav Rybář
Václav Rybář 21.6.2015, 11:30

1. Lék na mastnotu

Došel vám Jar? Cmrdněte na mastnotu v pekáči trochu vodky. Za pár minut omastek povolí a vy ho můžete rozrejžovat do bezvědomí. Stačí opravdu pár kapek - to abyste neměli pocit, že zbytečně plýtváte. Pokud by vás to přece jen mrzelo, kupte si příště papírové talíře.

2. Dejte sbohem bolesti zubů

Vodkou si můžete s trochou šikovnosti zuby i čistit - funguje jako skvělá ústní voda. Pokud vás už ale zub bolí, namočte kus látky nebo obvazu ve vodce a chvilku s ním masírujte dáseň nad nebo pod bolavým zubem. Až se dáseň dostatečně napije, bolest začne ustupovat.

3. Na komáry nebo medúzy

Vodka je velmi účinným repelentem a funguje i na různá bodnutí a žahnutí. Že se má na popáleninu od medúzy načůrat? Ne vždycky máte po ruce kamaráda, nebo si těžko můžete počůrat vlastní rameno. Takže přibalte na pláž vodku. Pro všechny případy.

4. Lupy se stanou minulostí

K čemu drahý šampón, když se můžete sprchovat vodkou! Na lupy zaútočí, dodá vlasům lesk a v hospodě budete středem pozornosti. Nezaručujeme ale, že vždycky půjde o ženské pohlaví.

5. Abyste krásně voněli

Používat vodku místo deodorantu budou asi opravdu jen ti nejdrsnější, ale stejně jako každý deodorant na alkoholové bázi samozřejmě vodka účinně tlumí nechtěné zápachy - ať už jde o podpaždí nebo boty. Proto si do prázdného deospreje dejte trochu vodky a rozstřikovačem tu a tam protáhněte alespoň ty boty. Funguje to jako zázrak.

6. Aby bílá bílá byla

Stejným rozprašovačem občas protáhněte šaty ve skříni. S lázní á la vodka už žádná barva nevybledne a bílá bude zářit jak v reklamě na prací prášek.

7. Základ sady na holení

Vodka po holení? Většina after-shave zázraků, které opravdu fungují, je opět na alkoholové bázi. Že to trochu štípe? To jste asi byli nešikovní a někde jste se řízli. Alespoň si to budete pamatovat. A nezapomeňte do skleničky s vodkou odložit břitvu. Krásně se vyčistí a zůstane déle ostrá.

8. Zabiják bakterií

Koupili jste vodku ve slevě? Je na čase s ní začít čistit koberce a povlečení. Bakterie a breberky nebudou mít šanci a na povlečení protaženém vodkou usnete raz dva.

9. Lesk jako blesk

Účinky pro boj s mastnotou už jsme probrali, teď je na čase nasadit vodku i na mytí oken. Chcete přece, aby skrz ně bylo zas jednou vidět. Vodka to zařídí. A kdyby se vám náhodou při mytí vylila - třeba na koberec nebo postel, následujte předchozí bod!

10. Studenější než led

Připadá vám zmražená voda příliš teplá? Smíchejte ji s trochou vodky a dejte ji znovu do mrazáku. Alkohol sníží bod tání a váš sáček s ledem bude konečně správně cool.

A TADY se můžete podívat na alkohol (včetně vodky) pod mikroskopem. Jsou to hotová umělecká díla!

Podobné články

Doporučujeme

Další články