fb pixel Homofobie a nízká inteligence jsou vzájemně propojeny, potvrdili vědci – G.cz
Vyhledávání

Homofobie a nízká inteligence jsou vzájemně propojeny, potvrdili vědci

Zdroj: Flickr.com - Jenny Mealing

Pokud jste homofobní, tak je vysoce pravděpodobné, že jste zároveň i rasista a disponujete velmi nízkým IQ, jak nyní potvrdila současná studie. Doposud se vědci z Univerzity Queensland v Austrálii domnívali, že méně inteligentní jedinci v sobě mají zaryté předsudky vůči ostatním; ale novější průzkum, který zveřejnil časopis Intelligence, ukázal, že totéž platí i na předsudky vůči homosexuálům.

Martin Miko
Martin Miko 8.2.2021, 11:53

Homofobie a hloupost jsou kamarádi

Homofobní lidé s velkou pravděpodobností disponují i velmi nízkou inteligencí, ukázala studie, kterou vydal časopis Intelligence. Tento výzkum čerpal ze vzorku více než 11 500 Australanů, kteří odpovídali na dotazy týkající se kognitivních schopností, rovnosti a práva. Mezi dalšími dotazy bylo například téma rovnosti homosexuálních a heterosexuálních párů atd. Když se výsledky porovnaly, ukázalo se, že inteligence člověka je v tomto ohledu spojována s tolerancí vůči homosexuálním jedincům. V podstatě platí, že čím nižší IQ, tím více předsudků.

Autoři této studie došli k závěru, že kognitivní funkce člověka hrají při tomto průzkumu velkou a nedocenitelnou roli. Ostatně už v roce 2019 vyšla kanadská studie od vědců z Brock University v Ontariu, která se zaměřovala na lidské návyky, které jsou spojeny s nízkou inteligencí. Ukázalo se například, že méně inteligenčně zdatní lidé obviňují druhé za své vlastní chyby a neúspěchy. Na takové lidi narazíte třeba i v práci, při politické debatě nebo na sociálních sítích pod každým druhým příspěvkem. Dalším znakem neinteligentních lidí je jejich zarputilost v názorech. Všimli jste si, že se s některými lidmi nedá vůbec diskutovat a nezajímají je vaše logické argumenty a fakta? Tak s těmito lidmi raději čas neztrácejte, protože to nemá cenu. Hloupý člověk bude vždy přesvědčen o svojí pravdě.

S nízkou inteligencí se samozřejmě ruku v ruce nese i agresivní reakce na některé nové skutečnosti. Pokud jde například o zmiňovanou homofobii, tak inteligenčně slabí jedinci začnou při tématu svatby homosexuálů dost často zuřivě nadávat a být agresivní. Chytrý člověk by se takto nezachoval. Pak tu samozřejmě máme politické populisty, kteří dokážou bez problémů argumentovat, proč by naše společnost neměla povolovat stejnopohlavní manželství. Jenže těm je to většinou úplně jedno, protože říkají jen to, co chtějí jejich voliči slyšet.

Inteligence člověka je navázána například také na empatii nebo ochotu nezištně pomáhat ostatním.

Podobné články

Doporučujeme

Další články