fb pixel Hollywoodské hvězdy, tvůrci komiksů a cosplayeři: Pražský Comic Con je konečně tady – G.cz
Vyhledávání

Hollywoodské hvězdy, tvůrci komiksů a cosplayeři: Pražský Comic Con je konečně tady

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Po fiasku před dvěma lety se to konečně povedlo; první Comic Con se konečně pořádá v Praze. Ode dneška do neděle se O2 aréna promění v nerdvánu plnou přednášek, panelů, stánků, všude budou popkulturní ikony a lidé za ně převlečení. Co konkrétně na nerdí nadšence čeká?

Jan Studnička
Jan Studnička 7.2.2020, 08:11

Hype is real (this time)

Pražský primátor Zdeněk Hřib, který dal prvnímu pražskému Comic Conu svou záštitu, se nechal sylšet, že je moc rád, že se v Praze takové akce pořádají, protože je u nás spousta popkulturních fandů a všichni známe akce jako je Comic Con “například ze seriálů jako je Teorie velkého třesku”. A přestože je jeho odpověď dost… normie, řekněme si upřímně, má pravdu.

Gigantická superakce jako je Comic Con v San Diegu je skutečně známá všem, méně už se ví, že menší Comic Cony se pořádají po celém světě. Jen v Americe jich můžete přes rok navštívit desítky. A je fajn mít konečně jeden v Praze. Zvlášť poté, co před dvěma lety skončil první pokus absolutní katastrofou.

Nerdvána

To ale nechme za zády, svátek všech geeků je konečně tady, doslova TADY a je napakovaný věcmi. Tak zaprvé, přijede hromada hollywoodských hostů. V první řadě Hellboy osobně, Ron Perlman. A možná ho máte radši jako motorkáře z toho televizního seriálu, který nikdy nikdo nevděl (ale dal nám skvělou postavu do epické hry Payday 2) nebo ze Jména růže, kde hrál hrbáče… pořád je to Ron Perlman! A pak je tam Rico z Hvězdné pěchoty, což je pecka, Brandon Routh, což je představitel Supermana z filmu Superman se vrací. To byl ten film, u kterého se Bryan Singer rozhodl, že chce udělat ufňukaného Muže z oceli a nějak přesvědčí Kevina Spaceyho, aby na pár týdnů ztratil veškerý talent… A hromada dalších. Třeba i trpaslík Gimli. No, na všechny zajímavé hosty se můžete kouknout v naší galerii. Nebo na stránkách Comic Conu.

A když jsme u jejich stránek, pokud chcete akci navštívit, měli byste se tam stejně podívat, protože se tam bookují podpisy a selfíčka s hosty. Taky se tam bookují selfíčka a podpisy komiksových autorů, ale jestli vás doopravdy zajímají komiksoví autoři, tak už lístek beztak dávno máte.

Vstupenky se pohybují od sedmi set do dvou tisíc, ty nejdražší limitky už jsou vyprodány, protože… někdo se vážně, vážně chtěl vyfotit s Hellboyem jako první. Tak jako tak, je to zajímavý tip na víkend. Nemáme tušení, v jakém poměru tam budou šílení lidé v kostýmech a šíleně hot lidí v kostýmech tam bude, ale my konkrétně chceme vidět obojí, takže se asi stavíme.

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články