fb pixel Holčička s tmavou pletí političce SPD vadí, šikmooký žluťák v čele strany ne? – G.cz
Vyhledávání

Holčička s tmavou pletí političce SPD vadí, šikmooký žluťák v čele strany ne?

+ DALŠÍ 1 FOTKA

"Česká politika patří Čechům – Japonec v čele strany je proto nevhodný," vzkazuje voličům SPD Věra Maříková.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 8.6.2018, 13:04

Vzpomínáte na aféru s černochem v reklamě Lidlu? V lednu 2017 čelil prodejní řetězec kritice českých xenofobů, která by se dala shrnout autentickým výrokem jednoho z nich: „Proč máte na reklamním letáku černocha? Víte, že tím štvete hodně lidí, kteří ty darmožrouty a parazity nemůžou ani cítit a bojí se jich? Jsme v Čechách, nebo v Africe?“

Do Lidlu tehdy zběsile kopal i šéf pražské pobočky SPD Vítězslav Novák. „Od letáku v České republice čekám typicky české modely a ne multikulturní dovoz,” napsal.

Dnes se xenofobie okamurovců opakuje jako přes kopírák. Místopředsedkyni karlovarské SPD Věru Maříkovou naštvala tahle reklama firmy Trdlokafe, prodejce trdelníku (těsto pečené na rozpáleném kovovém trnu). Na svém FB profilu napsala Maříková tohle:

Politička se tedy xenofobně trefuje do barvy pleti holčičky, která si na “tradičním českém trdle” pochutnává:

Jenže buď je hloupá jak vantroky, nebo si nezjistila ani základní fakta. Trdlo nemá s Českem vůbec nic společného. Prodávat se u nás začalo až v 90. letech a jeho původ je v Rumunsku (podle jiné verze v Maďarsku). Je to tedy asi stejná pitomost, jako kdyby Maříková mluvila o “českém” langoši, pizze nebo jarních závitcích s krevetami. Staročeské ani tradiční není trdlo ani náhodou.

Ještě bizarnější je útok političky SPD na barvu pleti holčičky. “Lidem se to nelíbí,” řekla novinářům. “Chtějí si zachovat národní hodnoty, kulturu a tradice.” Pak by ovšem měla vysvětlit, proč svou politickou kariéru spojila se stranou, kterou reprezentuje tenhle cizácký imigrant:

Tomio Okamura pochází ze země, která ve 2. světové válce po boku nacistického Německa ohrožovala i Evropu. V Praze provozuje Japashop, ve kterém propaguje japonské potraviny a módu. Podle logiky Věry Maříkové tím Okamura torpéduje české národní hodnoty, kulturu a tradice. Místopředsedkyně karlovarské SPD se spoluprací s šikmookým žluťákem podílí na zániku české identity.

Pozor, to je samozřejmě absolutní pitomost, kterou myslíme v nadsázce. Maříková ale myslí smrtelně vážně svůj xenofobní útok na holčičku, které chutná trdlo se zmrzlinou…

A tady si přečtěte, proč je cizáka Okamutu třeba hnát svinským krokem zpátky do Japonska.

Podobné články

Doporučujeme

Další články