fb pixel Hogwarts Legacy má první trailer, očekávaná Harry Potter hra vyjde příští rok – G.cz
Vyhledávání

Hogwarts Legacy má první trailer, očekávaná Harry Potter hra vyjde příští rok

+ DALŠÍCH 12 FOTEK + DALŠÍCH 13 FOTEK

Společnost Sony včera při zhruba čtyřicetiminutové předváděčce konečně ukázala ceny, za které se bude v listopadu prodávat nový Playstation i jeho příslušenství a ukázala pár záběrů z chystaných her. A největší poprask samozřejmě vzbudila dlouho očekávaná Harry Potter hra.

Jan Studnička
Jan Studnička 17.9.2020, 11:49

Hogwarts Legacy

Fanoušci kouzelného světa pomalu začínali pochybovat, jestli vůbec ze hry někdy něco bude. O openworldové hře z Bradavic se šuškalo skoro rok, potom před pár měsíci někdo leaknul velice krátké a velice rozmazané video alpha gameplaye, které vývojáři co možná nejrychleji stáhli z YouTube… a od té doby bylo ticho. Navíc se v posledních týdnech diskutovalo, nakolik je morální kupovat věci, které jsou spojené s J. K. Rowling, a to náladě mezi fandy taky nepomohlo.

Naštěstí se na včerejší Playstation předváděčce ukázalo, že jsme nečekali nadarmo. Hra Hogwarts Legacy vyjde příští rok a vypadá fenomenálně. Otevřený svět bude evidentně obsahovat nejenom Bradavice, ale i Prasinky, zapovězený les, dost možná Příčnou ulici a nejspíš hromadu dalších lokací. Půjde pravděpodobně o RPG, víme, že nastoupíte do školy jako páťák, pravděpodobně si budete vybírat kolej, učit se lektvary, kouzla a historii.

Jo, a když jsme u historie, hra je zasazena do devatenáctého století, takže se nebude dějové plést do potterovského canonu, což znamená, že se možná objeví i nějaké morální volby spojené s příběhem. Ostatně hlavní linka působí dramaticky, v traileru jsou nějací záporáci v maskách, kteří budou nejspíš offbrand verzí smrtijedů. Nemůžem se dočkat!

Ti další

Mimochodem, nebude potřeba si kvůli kouzlení kupovat Playstationa, hra bude vycházet na většině velkých platforem. To samé ovšem neplatí o novém Spider-manovi, který bude opět exkluzivně jen pro Sony konzoli. Na předváděčce se pouštěl nový trailer ze Spider-mana, tentokrát je pod pavoučí maskou Miles Morales, a vypadá… no, stejně dobře jako předchozí díl.

Objevil se i krátký teaser na nový God of War s podtitulem Ragnarok, dlouhý trailer na Final Fantasy, ze kterého jsme již tradičně nepochopili jedinou větu a nakonec velice atmosferický, velice a temný a v neposlední řadě velice slibný trailer na Resident Evil Village, tedy osmý díl série. Toho se nemůžeme dočkat.

Pátý Playstation bude v prodeji od 19. listopadu, ale předobjednávat můžete už teď pochopitelně. Bude se prodávat ve dvou verzích. V klasické, ta je za třináct a půl tácu a potom digitální verzi, kam nemůžete strkat disky, pouze hry stahujete, ta bude stát necelých jedenáct. Samozřejmě můžete dokoupit ještě hromadu příslušenství jako special headset za dva a půl, DUALSENSE ovladač za necelou dvojku a podobně.

Uvidíme se v Bradavicích.

Podobné články

Doporučujeme

Další články