fb pixel Hlavní hvězdou Berlinale bude tlustý Christian Bale: Jeho proměna v Dicka Cheneyho ve filmu Vice je dokonalá! – G.cz
Vyhledávání

Hlavní hvězdou Berlinale bude tlustý Christian Bale: Jeho proměna v Dicka Cheneyho ve filmu Vice je dokonalá!

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Letošní ročník prestižního filmového festivalu Berlinale prozradil, co bude jedním z největších taháků jeho programu; organizátoři na plátně uvedou americký snímek Vice, který vypráví příběh kontroverzního politika Dicka Cheneyho. V něj se proměnil Christian Bale, který byl za svůj výkon odměněn Zlatým glóbem a oscarovou nominací.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 23.1.2019, 13:57

Ten mocný, ten nepříjemný

Pokud máte alespoň částečné povědomí o zásadních postavách americké politiky posledních dvaceti let, jméno Dick Cheney pro vás není cizí. Šestačtyřicátý viceprezident USA patří k těm kontroverznějším postavám, a to nejen kvůli svému jednání, ale taktéž pro svůj výrazný zjev a projev.

Podpora těžby na Aljašce, naopak odmítnutí dodatku o rovnoprávnosti, federálního financování potratů nebo výzvy k propuštění Nelsona Mandely z vězení. To všechno jsou rozhodnutí, za která si americký politik vysloužil pověst bezskrupulózního mocichtivého hráče. Cheney patřil k nejmocnějším mužům své doby a výrazně se podílel na podobě světa tak, jak jej známe a žijeme dnes. Životopisný snímek si bezpochyby zasloužil a hlavní role se ujal Christian Bale.

Bale musel kvůli roli přibrat přes dvacet kilo, pro oscarového herce taková oběť ale není žádný problém. Naopak se zdá, že takové party přímo vyhledává. Kvůli roli v thrilleru Mechanik zase extrémně zhubl, pak hned nabral a vyrýsoval svaly na Batmana - a tak pořád dokola ještě několikrát. Nejen podoba je ovšem to, co dělá jeho výkon kvalitním. Bale patří k nejtalentovanějším hercům své generace a ztvárnění Chaneyho mu vyneslo Zlatý glóbus a další oscarovou nominaci. Sošku zlatého plešatce má Bale zatím jen za vedlejší roli, takže uvidíme.

Nejen Baleova filmová proměna ale stojí za to. Už z fotek je jasné, že třeba takový Sam Rockwell se pro roli exprezidenta George Bushe snad narodil. Cheneyho oddanou ženu Lynne si zahrála Amy Adams, někdejšího ministra obrany Donalda Rumsfelda zase zvládl Steve Carell. Političku s populárním jménem Condoleezu Rice vystřihla LisaGay Hamilton. Něco nám říká, že tenhle snímek vážně stojí za vidění.

A tady čtěte komentář k naštvaným ohlasům na oscarové nominace za rok 2018.

Podobné články

Doporučujeme

Další články