fb pixel Hlasujte: Za anální znásilnění si muži můžou sami? – G.cz
Vyhledávání

Hlasujte: Za anální znásilnění si muži můžou sami?

Česká televize zveřejnila průzkum, podle kterého si 63 % obyvatel myslí, že si ženy za své znásilnění mohou samy. Zajímavá logika, zvlášť když se aplikuje na opačné pohlaví.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 9.12.2015, 11:30

Průzkum provedla agentura Focus pro Amnesty International letos v srpnu na vzorku 1040 lidí starších 18 let. Podle 37 % z nich si žena může za své znásilnění, když nosí sexy a vyzývavé oblečení. 43 % si myslí, že nese část viny, pokud byla opilá. A 45% za tím vidí ženinu koketnost. Další důvody, které dotazovaní uváděli jako důkazy ženiny viny na svém znásilnění, byly například ty, že měla hodně sexuálních partnerů, byla sama bez doprovodu na opuštěném místě nebo neřekla muži-znásilňovateli dostatečně jasné „ne“. Celkem 63 %, tedy tři pětiny lidí uvedlo aspoň jeden z těchto nebo jiných důvodů.

Rozeberme si to bod po bodu. Jste muž a jdete s kamarády někam do baru. Za zábavou, na pařbu, na ‚lov‘.

V parádních džínách se vám vzadu rýsují vypracované hýžďové svaly a vpředu výmluvná sexy boule. Pod upnutými triky vám vystupují bicepsy. Už jen tohle stačí, abychom mohli směle tvrdit, že na sobě máte sexy a vyzývavé oblečení. Přidejme k tomu vaše chlapecky hladké tváře nebo naopak ty ozdobené aktuálně trendy dřevorubeckým vousem, vzájemné poplácávání po zádech, družné postrkávání a hovor – prostě koketnost. V průběhu večera jistě dojde na trumfování se svými sexuálními výkony, přesněji řečeno počtem pohlavní styků za určitou dobu. Mít hodně sexuálních partnerů je přeci známkou zdravého mužství.

Pak se jen stěží můžete divit, že když už více či méně opilý potkáte na jinak liduprázdném záchodě (tedy bez doprovodu na opuštěném místě) vaším chováním roztouženého statného homosexuála, který navíc ucítí lákavě sladkou vůni vašeho ‚gay‘ parfému Jean-Paul Gaultier, rozdmýchá to v něm živočišné touhy. A když vám položí zezadu dlaň přes ústa, stáhne vám již polostažené kalhoty a rozšafně vás penetruje do vaší vyposilované prdelky, těžko mu v tuto - pro vás nelibou - chvíli můžete říct dostatečně jasné „ne“!

Že k takovým situacím nedochází tak často jako v případě žen, je zřejmě jen důsledek stereotypních představ, jaké o ženách máme – nebo je mají minimálně ti, co ženám v průzkumu přisoudili vinu za jejich znásilnění. U ženy se totiž předpokládá, že je obecně slabá a křehká, kdežto u mužů se předem obáváme, že by nám mohli dát přes hubu.

Anketa

Co si myslíte vy – mohou si muži za své anální znásilnění sami?

Anketa se načítá...

A na závěr se ještě mrkněte na 7 komiksů, které perfektně vystihují rozdíl mezi znásilněním a souhlasem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články