fb pixel Hitparáda televizní zábavy: 6 nejhorších seriálů, které kdy běžely na našich obrazovkách – G.cz
Vyhledávání

Hitparáda televizní zábavy: 6 nejhorších seriálů, které kdy běžely na našich obrazovkách

Léto je období, kdy si televize na nic nehrají a představují svým věrným divákům to nejhorší ze svých archivů. Nebojí se nasadit do hlavních vysílacích časů to nejnižší několikrát recyklované dno tuzemské i zahraniční produkce. A ono jim to projde. Ono jim to prochází v podstatě po celý rok již druhou dekádu. Běžný divák je ale spokojen. Hýbající se obrázky, které jsou na pokračování a kde hrají (přehrávají či naopak nedohrávají) stálice či nové neokoukané celebrity, jež nic neumí. To je přesně to, co lidem stačí. Nic náročného. Nic zábavného.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 7.10.2018, 14:50

1. Ordinace v růžové zahradě

Přihřátější název seriálu si lze jen těžko představit. Televize Nova vytvořila seriál z nemocničního prostředí jistě po vzoru úspěšných zahraničních produkcí a přizpůsobila ho vkusu českého diváka. To znamená, že nabrala herce, kteří se nikde jinde nechytnou, ale kteří jsou známí a lidé je mají rádi, nabrala scenáristky, jež mají konstantní menstruaci každý den po celý rok (pro sichr je ještě nadopovala ženskými hormony) a vrhla se do toho. Režisér přikázal všem hercům, aby byli kožení a své repliky recitovali. Sem tam přibrala na epizodní role rychlokvašky ze SuperStar nebo podobných zábavných pořadů a celé to zabalila do balíčku určeného běžným lidem. Tedy stokilové padesátileté Mařeně, která zatím tu pravou lásku nenašla, tak smysl života hledá v bůčku a stále čeká, až jí ten vysněný princ zazvoní na dveře a konečně ji odpaní.

2. Ulice

Podobné jako Ordinace, ale zase to nemá teploušský název. Na druhou stranu se prezentuje jako nekonečný seriál, takže tu bude strašit navěky. Hlavní linku seriálu je těžké sledovat, ale děje se tam toho spousty. Všechno, co se tam stane, je však absolutně nezajímavé. Ani Rudolf Hrušínský to nezachrání, ačkoliv ten v tomto seriálu už vyloženě těží jenom z minulosti.

3. Stefanie

A jsme konečně u skopčáků. Ti svou seriálovou produkcí nastavili laťku debility tak vysoko, že česká tvorba to má hodně těžké, aby ji dohnala.

A o čem to je? O ničem. Sestřička Stefanie pracuje v nemocnici. Každý díl řeší něco s pacienty a pak to vyřeší. Všichni jsou šťastní a usměvaví.

V devadesátých letech jsme se na to ale stejně všichni koukali. Nic jinýho totiž nedávali.

4. Lenssen & spol.

A zase ti Němci. Jsou to holt rošťáci. Advokát Ingo Lenssen vyšetřuje spolu se svým úderným týmem zločiny a jiné opičárny vždy na žádost lidí, kteří se z nějakého důvodu neobrátili na policii. Unesli vám dítě? Nevolejte policii. Zavolejte Ingovi. Ten vše vyřeší. Zatímco sedí ve své kanceláři a hladí si pěstěný knírek, jeho tým složený vždy z muže a ženy vaše dítě najde.

Sledovačky, odposlouchávání nebo zneškodnění pachatele není pro tým Inga Lenssena žádný problém. Vše je samozřejmě autentické, a proto se například vrah jen tak vzdá dvěma cizím lidem, kteří mu prozradí, že pracují pro advokáta a ještě se ke všemu přizná.

5. Doktor z hor

Nemastný a neslaný doktor se odstěhuje do malé vesničky v Tyrolech, ve které praktikuje. V seriálu je zachycená hezká krajina. Tím končí veškerý přínos této tvorby. Němcům by se mělo zakazovat točit cokoliv jiného kromě porna.

6. Esmeralda

Nejzásadnější seriál devadesátých let. Svěží vítr v zatuchlém televizním vysílání a nastolení nového kultu telenovel.

Slepá Esmeralda, která byla prototypem chudinky, se narodila jako neduživý chudáček bohaté rodině. Jelikož to byl fakt chcípák, tak ji vyměnili za zdravého chlapečka Josého Armanda, který se narodil ten samý den do chudé rodiny, a Esmeraldu chtěli zakopat. Naštěstí však posléze otevřela oči a mohlo tím začít krásných 137 epizod z jejího života.

Jak slepá, chudá, ufňukaná a unylá dívka beze špetky jiskry a osobnosti klofla Josého Armanda, jenž jí nevědomky ukradl život, to je splněný sen každé ženy. Je to nastavené zrcadlo celé společnosti a má to kulturní i sociální přesah jak hrom. Zápletka, která se dala odbýt jedním nudným celovečerním filmem, se natáhla na půlrok zábavy a kultury do každé české domácnosti.

A co říkáte na počiny od Zdeňka Trošky?

Podobné články

Doporučujeme

Další články