fb pixel Hellraiser se vrátí z pekla - a rovnou na HBO! Z kultovního hororu bude seriál – G.cz
Vyhledávání

Hellraiser se vrátí z pekla - a rovnou na HBO! Z kultovního hororu bude seriál

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Hellraiser, Pinhead, Elliott Spencer, Inženýr, Pekelný kazatel nebo dokonce papež... Všechna tato jména patří vůdci děsivých Cenobitů a hlavnímu antagonistovi kultovní hororové franšízy natočené podle neméně slavné novely Clive Barker. Nyní Hellraiser a jeho nohsledi znovu povstanou z temnoty podsvětí, aby na zemi sadisticky umučili a posbírali pár nemorálních lidských dušiček. Chystá se totiž seriál a rovnou v produkci televize HBO!

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 30.4.2020, 12:55

Hellraiser je zpět

Vůdce sadistických, znetvořených Cenobitů, vyslanec pekla, démon, esence zla - to je Hellraiser, nebo Pinhead, chcete-li, legendární záporák hororového žánru v literatuře i ve světě stříbrného plátna. Série více či méně kvalitních filmů odstartovala v roce 1987 eponymním snímkem v režii autora předlohy Clive Barkera. Mezi fanoušky hororů z toho byl okamžitě hit; příběh o tajemném hlavolamu v krabičce, který dokáže na svět vylákat ty nejhorší zplozence podsvětí, aby trochu těch pověstných pekelných muk vynesli na povrch a při té příležitosti sesbírali pár hříšných duší, nadchnul fanoušky hororů jak svou mytologií, tak efektním vizuálním zpracováním. Latex, kůže, řetězy, háky a obludné deformované masky Cenobitů, to byla výtečná kombinace, kterou do té doby ve filmovém hororu viděl málokdo.

Existuje víc než deset filmových pokračování, remaků a rebootů tohoto příběhu, většina z nich ale na filmových databázích sbírá hodnocení skoro až v záporných číslech a putovala rovnou na VHS, později na DVD. Může se to v roce 2020, více než 30 let po premiéře původního snímku, změnit? Televize HBO si myslí, že ano.

I proto kývla na produkci seriálu Hellraiser v režii Davida Gordona Greena. Tvůrce "nového" Halloweenu z roku 2018 by měl natočit pilot a několik dalších dílů, pak jej, jak to u seriálů bývá, někdo vystřídá. Myšlenka je taková - vzít Hellraisera a jeho myšlenku, mírně ji zmodernizovat a navázat na roky zbožňovaný kult. Svézt se na vlně relativně (divácky) úspěšného oprašování starších hororových hitů (kromě zmíněného Halloweenu sem spadá například To 1 a 2) a vytvořit dílo natolik kvalitní, aby se mohlo přidat k "nakopávacímu" impulsu, který skomírajícímu žánru dodal například jeden z nejzajímavějších filmařů současnosti Jordan Peele (Uteč, My) nebo populární seriál American Horror Story.

Doufejme jen, že "zmodernizovat" znamená ještě nechutnější masky a sadističtější praktiky, případně rozvedení filozofie, která se ve světě Hellraisera skrývá, a ne jen dodat peklu větší rasovou a genderovou diverzitu - nebo tak něco.

Postava Pinheada je neodmyslitelně spjata s britským hercem Dougem Bradleym, pro něhož Pekelný kazatel znamenal životní roli. Hrál ho od 80. let až do roku 2005, a to celkem osmkrát. U dalších pokračování mu tůvrci sice roli vždy znovu nabídli, Bradley ale pokaždé odmítl. Někdy se mu nezdál scénář, jindy finanční odměna. Roli v zatím poslední snaze o vzkříšení legendy z roku 2018 herec nevzal proto, že ho tvůrci tlačili do podpisu závazku mlčenlivosti ohledně scénáře. Zda se zúčastní tohoto projektu, to zatím není jasné.

Podobné články

Doporučujeme

Další články