Nejlepší reakce Kanady na zlaté medaile ze světového šampionátu 2015 – G.cz
Vyhledávání

Nejlepší reakce Kanady na zlaté medaile ze světového šampionátu 2015

Pýcha, ale také překvapivý nezájem a pohrdlivý odstup. Reakce Kanady jsou smíšené, i když jejich kluci vezou z mistrovství světa zlato - a to po téměř osmi letech.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 18.5.2015, 17:15

Celý letošní šampionát projel kanadský tým bez jediné prohry - v posledním zápase proti Rusku vyhráli 6:1 a vydobili si zlato, přičemž naposledy takto zabodovali v roce 2007 na šampionátu pořádaném v Rusku.

Reakce v jejich domovině nejsou obzvlášť bouřlivé - lehce bez zájmu informovaly o výhře zpravodajské weby jako National Post nebo The Star (což je hlavní kanadské sportovní médium), kde se zpráva sotva dostala na hlavní stránku a k ní přistálo jen pár stručných komentářů. Kanaďané museli ocenit nasazení a zápal českých fanoušků, ale všeobecně světové mistrovství vnímají jen na půl. Vedle Kanadou a Amerikou zbožňované NHL pro ně nemají jiné soutěže větší význam.

Rusové samozřejmě porážku nesli velmi těžce, tým před kanadskou hymnou utekl do šaten. O to směšněji působí jejich chování vedle "mazáckého výkonu" prezidenta Putina, který se necelé dva dny před zápasem zúčastnil exhibiční hry a vstřelil osm gólů. Někde se ve v tréninku Rusů musela stát chyba. Kanada je hokejová velmoc - a vítězstvím v MS 2015 to opět drtivě připomněla celému světu.

1. Navzdory tomu, že to je jen béčkový turnaj, který většina hokejových fanoušků naprosto vypouští, i když hráli naši kluci na cizím ledě a byli donuceni na dresech i helmách mít reklamu téhle "pralesní ligy", Kanada zase všechny rozválcovala, včetně nepřítele Ruska. Pro všechny - včetně Putina - teď musí být jasné, že hokej je NAŠE hra.

2. Ani za Boha nemohu uvěřit tomu, proč Rusové nevypustili do hry Putina - aspoň trochu by se přiblížili k vítězství!

3. Gratujuli kanadským klukům, poklona nejlepšímu týmu, který vůbec na světovém šampionátu hrál. Palec hore i pro Rusko - nevzdávali to, ale s Kanadou se prostě nemohli měřit.

4. Tým Kanady byl příliš rychlý, silný a mnohem zkušenější. Jen zajímavý poznatek - tým Kanady měl s sebou čtyři olympioniky z roku 2014, zatímco Rusové jich měli rovnou deset. To ruskou snahu ještě víc oslabuje, Ruská hokejová federace by si měla dělat starosti.

5. Pamatujete na doby, kdy hrát se Sověty byla výzva? Hádám, že všichni jejich dobří hráči pochází odjinul než z Ruska, protože tihle kluci prostě stojí za houby!

6. Máme pro Rusy dobré a špatné zprávy. Ta dobrá je, že Putin střelil osm (ano, OSM) gólů na exhibiční hře proti vysloužilým hráčům NHL. Špatná zpráva je, že prohra ve světového šampionátu byla také ponižující a devastující.

7. V souvislosti se skvělými výsledky Kanady bych rád poukázal na ty úžasné fanoušky České republiky. Parádní ukázka toho, jak se dokážou ponořit do hry. Kostýmy, barvy na tvářích, vlajky, tanečky, zpěv, a tak dál... Skvělá práce!

Anketa

Když hokej, tak nejraději koukáte na:

Anketa se načítá...

A TADY se dozvíte, proč byl ruský úprk po prohře upatlaný jako Zeman.

Podobné články

Doporučujeme

Další články