8 nejdivnějších věcí prodaných přes eBay – G.cz
Vyhledávání

8 nejdivnějších věcí prodaných přes eBay

Nakupujete jen v kamenných obchodech nebo se omezujete na nové zboží se zárukou? To je nuda, aukční servery vám totiž nabídnou nákupní dobrodružství netušených rozměrů.

Václav Rybář
Václav Rybář 19.5.2015, 15:34

1. Stíhačka F/A-18 Hornet (9 milionů dolarů)

hornetMike Landa na eBay nabízel odzbrojenou stíhačku, kterou kdysi legálně odkoupil od námořnictva a dal ji znovu do kupy. Potenciální kupce varoval před tím, že měsíční údržba je bude stát zhruba čtyřicet tisíc dolarů a létat budou moci jen pár desítek hodin ročně. Cena se vyšplhala na 9 milionů dolarů, ale vše nakonec zhatila FBI, která Landu varovala, že letoun musí prodat americkému občanovi a že stíhačka nikdy nesmí opustit americký letový prostor. Z prodeje do Evropy tak bohužel sešlo.

2. Sendvič s podobiznou panny Marie (28 tisíc dolarů)

virgin Napůl snědený sendvič se sýrem, na kterém osvícený sendvičovač vytvořil spáleninu podobající se portrétu světice, se vydražil za neuvěřitelných 28 tisíc. Co teprve, kdyby byl netknutý! Podobných sendvičů s Ježíšem se vydražilo tolik, že teď eBay dokonce prodává sendvičovač, který vám Ježíše natiskne na počkání. Za 19,99 dolarů.

3. Džin v láhvi (56 tisíc dolarů)

ghost_jar Láhev, ve které může a nemusí být džin. U každého zboží platí, že obal a v tomto případě i popis, určuje cenu víc než samotný obsah. A tady se to jednoznačně potvrdilo. Tak co, nemáte doma taky nějakou oprýskanou láhev z toulek po Egyptě? Třeba to na Aukru taky zabere...

4. Okno, ze kterého (možná) zastřelili Kennedyho (3 miliony dolarů)

okno Neděláme si legraci. Tohle je to okno, ze kterého prý střílel Lee Harvey Oswald. Rámy jsou zpuchřelé, sklo je zakalené a samozřejmě jím profukuje. Ale milovníkům konspiračních teorií mráz nevadí, takže se na tuhle relikvii složili. Přitom za ty prachy mohli mít několik oken, domů nebo i měst (viz bod 8).

5. Vločka ve tvaru státu Illinois (1350 dolarů)

cornflake Co k tomu dodat? Raději svou snídani sledujte bedlivě. Když se vám nepovede umělecky spálit sendvič, možná najdete cornflake ve tvaru státu a nějaký vlastenec ho od vás koupí. Já osobně tedy cornflakes sypu přímo z krabice do pusy. Kolik států už jsem asi pozřel? Nepočítaně...

6. Vlastní život (200 tisíc dolarů)

life Mladík z Perthu se svou nabídkou vyvolal mediální senzaci. Prodával svůj dosavadní život, protože chtěl začít nanovo. Zařízený dům, ojeté auto, použití kamarádi, to všechno bylo v ceně. Díky pozornosti médií se našlo dost lidí (nebo fanoušků snímku Talentovaný pan Ripley), co si chtělo vyzkoušet cizí život a zasponzorovat mladíkovi nový start. Nakonec se z toho vyklubala celkem slušná sumička. Kdo z nás by nechtěl znovu začínat se čtyřmi miliony korun na kontě?

7. Hollywood (450 tisíc dolarů)

hollysign Nápis Hollywood nad Los Angeles se postupem času obměňuje. Písmena se natírají, případně se mění. Prapůvodní nápis z dvacátých let minulého století, který byl několik dekád považován za zničený, se v roce 2005 prodal na eBay za 450 tisíc dolarů. Kupcem byl umělec jménem Billy Mack, který nápis zrestauroval a hodlá ho písmeno po písmenu prodat hollywoodským celebritám.

8. Městečko Bridgeville v Kalifornii (1,77 milionu dolarů)

bridgeville V USA jsou stovky opuštěných městeček, tak proč jedno neprodat, dokud ještě funguje? O zapadákov jménem Bridgeville s jeho 25 obyvateli (v dobách největší slávy tu bydlelo 300-400 lidí), osmi kravami a dvěma koňmi mělo zájem hned několik developerů. Po první úspěšné transakci ale novopečený majitel spáchal do tří měsíců sebevraždu. Od té doby se městečko objevilo na eBay ještě třikrát, ale zájem o něj už poněkud ochladl.

A TADY máte 11 úchylných kosmetických produktů, které si můžete koupit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články