fb pixel 10 věcí, bez kterých se žádné MS v hokeji neobejde – G.cz
Vyhledávání

10 věcí, bez kterých se žádné MS v hokeji neobejde

MS v hokeji se koná každý rok, což prestiž soutěže možná malinko devalvuje, ale zase se tak vytvořilo spousta jistot, bez kterých se to prostě nemůže obejít.

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 17.4.2015, 12:00

1. Fantomas

354069 Foto: ČT Český fanoušek v masce Fantomase, kterého média zabírají na každým zápasu našich, společně s poskakujícíma holkama od hokejek. Jak se mu v tý masce dejchá, se ho bohužel zatím nikdo nezeptal.

2. Záruba - Hosták

Nejakčnější české komentátorské duo a jejich neverending bromance, projevující se především pohledy, které házejí jeden na druhého, když mluví před kamerou ve vstupech. Často mají také stejně opálené obrysy brýlí a vypadají jako pandy.

3. Jarda Jágr, co v repre končí

Jarda Jágr už v repre hraje letos naposled. Fakt. Stejně jako loni a před pěti lety poprvé.

4. Duel se Slováky

Vždycky se s nima v nějaký části soutěže potkáme, když se zadaří, tak dvakrát. To je furt keců, že jsme bratia, ale jakmile dojde na boj na ledové ploše, my neznáme bratra a Slováci neznaj brata. My Češi navíc máme pocit, že Slováci nám nepřejou dál v soutěži, když vypadnou, zatímco my jim samozřejmě přejem.

5. Ruská sborná

Tým, co nenávidíme, protože jsou to Rusáci čili komunisti, co nás okupovali. Rádi se koukáme, když jim naši dávaj přes hubu a porazit je je otázka národní hrdosti.

6. Přehrávky zlaté brány

Co by to bylo za MS, kdyby se během něj aspoň dvacetkrát nepřehrála slavná scéna z Nagana a Zárubů řev o přepsání dějin a otevírání zlatý brány. Jo, byli jsme dobrý. Byli.

7. Elektronická tužka Milana Antoše

558643 Foto: ČT Bez toho, aby každý gól, co Češi vstřelí nebo dostanou, rozebral Milan Antoš s elektronickou tužkou, bychom ani nevěděli, jak ta hra funguje. Aha, takže oni si nahrávají a pak to někdo vstřelí do brány! Síla.

8. Lidi, které to nezajímá

Žádné MS se taky neobejde bez desítek lidí, kteří demonstrativně v hospodě nebo aspoň na FB prohlašují, že je ten hokej vůbec nezajímá. Jo ono se zas něco hraje? Ach jo, to zas budou narvaný hospody. A co jako, když to prohrajem? Zlevní snad chleba? Mě hokej nebaví, já radši fotbal. Stejně to prohrajem´.

9. Rozhovory po zápase

"Jaromíre, proč si myslíte, že Kanada nás dnes porazila?" "Tak určitě, hlavně dali víc gólů, no." "Díky, hodně štěstí."

10. Štěstíčko

hokej_4_550x367_ A když jsme u toho štěstí - bez trochy štěstíčka se to neobejde nikdy!

A TADY máte 13 věcí, které vědí o hokeji holky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články