fb pixel Havel představuje první trailer a Barboru Seidlovou v roli exprezidentovy milenky Vodňanské – G.cz
Vyhledávání

Havel představuje první trailer a Barboru Seidlovou v roli exprezidentovy milenky Vodňanské

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Havel, dlouho očekávaný životopisný počin režiséra Slávka Horáka, konečně představuje první upoutávku. V ní mimo jiné odhaluje Barboru Seidlovou v roli Havlovy dlouholeté milenky Jitky Vodňanské. Spolu s trailerem přichází i konkrétní datum premiéry filmu, a sice 23. červenec.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 17.6.2020, 14:18

Havel v roce 2020

Celovečerní film Slávka Horáka Havel přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie zasazený do jeho disidentských let, kdy ještě nebyl slavnou osobností. „Portrét státníka nečekejte,“ předesílá tvůrce filmu. Snímek se totiž soustředí především na Havlův bouřlivý osobní život, kterému dominuje boj za pravdu a správnou věc, pronásledování, věznění a také milostné vztahy, vlastní pochyby a humor. V centru všeho je silný vztah s manželkou Olgou (Anna Geislerová), nahlédneme ale i za oponu exprezidentovy aféry s Jitkou Vodňanskou. Psychoterapeutku a spoluzakladatelku Občanského fóra, s níž měl Havel udržovat poměr až do svatby s druhou ženou Dagmar, hraje Barbora Seidlová.

„V roli Václava Havla je pro mě Viktor přesný. Laskavý, spravedlivý, okouzlující, nesnesitelně nerozhodný. Viktor stejně jako Havel jsou zosobněním lidskosti a pokory,“ říká Seidlová o hereckém kolegovi. Sama se se skutečným Václavem Havlem setkala během práce na filmu Odcházení režírovaný právě Havlem.

Film Havel se konkrétně odehrává mezi roky 1968 a 1989 a zachycuje dlouhou cestu a proměnu hlavního hrdiny od lehkovážného a úspěšného dramatika šedesátých let, přes bojovníka za lidská práva v letech sedmdesátých až po vůdčí osobnost sametové revoluce a celosvětovou ikonu. Ústřední roli ztvární zatím spíše divadelní herec Viktor Dvořák.

V dalších rolích se objeví například Jiří Bartoška, který byl obsazen do role Jana Patočky, či populární Martin Hofmann, kterému připadla úloha Pavla "Lanďáka" Landovského. Uvidíme také Stanislava Majera či Jenovéfu Bokovou. Snímek do českých kin vstoupí 23. července. Stane se tak vedle příšerného Bouráka dalším lákadlem pro tuzemské diváky, proč vyrazit do biografu. Co od dlouho vyhlíženého počinu očekávat, to napoví upoutávka:

My v redakci se už teď shodneme, že Havlovo na sílu tlačené ráčkování bude přinejmenším otravné. Zvědaví jsme ale i na to, jak Anna Geislerová zahraje ikonickou Olgu Havlovou, proletářskou, leč skromnou dcerku ze Žižkova. Jo, a ještě nás zajímá, kdo hraje Dášu (jestli vůbec někdo). Inu, uvidíme.

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články