fb pixel Halloweenské filmy pro každého: Výběr hororů z Netflixu na strašidelný večer v karanténě – G.cz
Vyhledávání

Halloweenské filmy pro každého: Výběr hororů z Netflixu na strašidelný večer v karanténě

+ DALŠÍCH 12 FOTEK + DALŠÍCH 13 FOTEK

Halloween je tady! A protože na mejdan nemůžete a koledovat se u nás moc nechodí, dost možná se nejstrašidelnější večer v roce rozhodnete strávit doma s polovičkou, spolubydlícími nebo menší partou kamarádů u nějakého filmu. Prohrabali jsme se aktuální hororovou nabídkou Netflixu a vybrali hodně různorodou směsku, takže si můžete zvolit přesně to, na co máte zrovna náladu.

redakce G.cz 31.10.2020, 10:09

Halloweenské filmy na míru

Halloween je tu, bohužel, letos bez mejdanů. Tak nezbývá, než namíchat si tematický drink doma a pustit si nějaký strašidelný film. Horor nejlépe tedy, že. Prohrabali jsme se aktuální nabídkou Netflixu a vybrali vpravdě různorodou směsku, která by vás měla potěšit, ať už chcete béčkovou parodii, opravdovou žánrovou klasiku nebo prostě jen tupou vyvražďovačku jako kulisu k drbání.

Začněme klasikami. Těch momentálně na Netflixu najdete spoustu. Je tam třeba legendární Pátek třináctého. Film starý 40 let dnes možná působí zastarale kvůli nedokonalým efektům, ale legenda o Jasonovi je kanonická a nesmrtelná. Totéž se dá říct o snímku Tobe Hoopera Poltergeist. V tom poklidný život jedné kalifornské rodiny naruší síly z onoho světa, které se zabydlí v jejím domě na předměstí. Zpočátku jsou vetřelci jen dva, ale brzy se celý dům změní ve strašidelný zámek. "Návštěva" se v žádném případě nechová přátelsky - a naší nešťastné rodince nejspíš nezbude nic jiného, než co nejrychleji vyklidit pole, aby nepadla za oběť přízrakům. Výtečný must see kousek! Zároveň na Netflixu najdete taky třeba Hitchcockovo Psycho, což byste měli vidět, i když to není horor.

S novějšími kousky je to trochu složitější. I když jsou některé z nich tak tupé, že by se pro tu blbost mohly stát kultovními, čas je ještě nestihl prověřit. Jestli chcete něco oddechového, kde je trochu krve, trocha lekaček a nic moc náročného, zkuste třeba Chůvu na zabití. Hlavním hrdinou filmu je malý Cole, který zbožňuje svou chůvu Bee. Sexy a cool středoškolačka se totiž tváří, že svého svěřence bere jako kámoše. Že je to trochu jinak se ukáže, když si Cole protáhne večerku a zjistí, že Bee je členkou satanské sekty. To se samozřejmě nesmí dostat na veřejnost...

Bee hraje Samara Weaving, nadějná tvář nejen hororového žánru s obrovským komediálním talentem, která na sebe zatím nejvíc upozornila v neprávem opomíjené Krvavé nevěstě, kterou jak se říká, zabil nešťastně zvolený český název. Tu bohužel na Netflixu nenajdete. Ale najdete tam řadu jiných věcí. Podívejte se do galerie:

Milovníky brutálních béček jistě potěší Dům tisíce mrtvol, klasika z dílny "režiséra z lidu", zpěváka a obdivovatele Charlese Mansona Roba Zombieho. Atmosférický a temný je norský počin Cadaver, který se odehrává v post-apokalyptickém světě. Po nukleární katastrofě, která zničila planetu, lidé hladoví. Tříčlenná rodina patří mezi šťastlivce, kteří byli pozváni na velký charitativní bál spojený s hostinou. Jak ale večer postupuje, účastníci akce začnou mizet. Tohle asi nebude jídlo jen tak zadarmo.

Jak jsem slíbili - v našem výběru si každý najde to své. Užijte si Halloween!

Podobné články

Doporučujeme

Další články