fb pixel Hádek, Ramba a víno: 3Bobule lákají tuzemského diváka do kina i na dovolenou na Moravu – G.cz
Vyhledávání

Hádek, Ramba a víno: 3Bobule lákají tuzemského diváka do kina i na dovolenou na Moravu

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Programová nabídka českých kin je po korona-krizi ještě stále dost osekaná. Počet letních blockbusterů snížilo odsunutí premiéry většiny z nich a na ty, které "zůstaly", si i tak ještě chvíli počkáme. Přesto se biografy snaží tahat diváky zpět do sálů, a to i tuzemskými kousky. Po příšerném Bourákovi je dalším pomyslným želízkem v ohni třetí pokračování ovíněného příběhu z Moravy - úspěšných Bobulí.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 22.6.2020, 09:13

3Bobule

V roce 2007 si režisér reklamy "Bóbika" Tomáš Bařina vyrazil na dovolenou do moravského vinného sklípku. Pokud jste podobný výlet někdy rovněž absolvovali, pak víte, ža na takovém místě člověka napadne nejeden magická myšlenka. U Bařiny to byla idea filmu o drzém, leč citlivém mladíkovi, který právě v kraji vinné révy najde to, co mu v životě chybělo, i když to ani sám netušil. A tak vznikl divácky úspěšný film Bobule, kterému vedle atraktivního prostředí moravských vinic kralovali neméně atraktivní Kryštof Hádek a Tereza Voříšková, dnes už Ramba.

A protože platí, že co je české (a úspěšné), to je hezké a to podporujeme, vzniklo po roce volné pokračování s názvem 2Bobule. To režíroval ruský režisér Vlad Lanné a scénář k filmu napsal autor scénářů k sitcomu Comeback a teenage komedii Rafťáci. Nalijme si čistého vína, ona ani ta jednička nebyla bůhví jaká vysoká kinematografie, ale dvojka už co do zábavnosti nedosáhla ani na ten originál. A tak se zdálo, že příběh Bobulí skončil.

Pak ale přišla nějaká moudrá hlava a řekla: "A není to málo?" Uběhlo víc než 10 let a do českých kin míří 3Bobule. Opět s Hádkem, Rambou, Langmajerem a Moravou v hlavních rolích.

Premisa je jednoduchá. Honza (Kryštof Hádek) a Klára (Tereza Ramba) se stali rodiči dvojčat a majiteli vinařství. Všední starosti je však odcizily a momentálně žijí odděleně. Toto je příběh renesance jejich lásky v překrásné krajině jižní Moravy. Pro Kláru s Honzou nastává rozhodující čas vinařského roku – vinobraní. Honza se za dramatických okolností po letech setkává s kumpánem Jirkou (Lukáš Langmajer). Ten se nadšeně hrne do návštěvy Moravy, aby pomohl se sklizní, které samozřejmě vůbec nerozumí. Zatají přitom Honzovi, že svého pubertálního syna Kubu, který cestuje s ním, unesl, a k tomu utíká před dluhy, které stihl nasekat za dobu, co se neviděli.

Honza s Klárou mají sami problémů nad hlavu. Vedle manželství řeší, jak pomoci krachujícímu vinařství a zamezit krádežím ve vinicích. Klára navíc bojuje s úklady zaměstnance Humpla a předsudky okolí, které nevěří, že coby žena může dělat kvalitní víno a překročit stín svého otce (Václav Postránecký).

Po příšerném Bourákovi jsou 3Bobule dalším tuzemským kouskem, který se po koronavirové krizi pokusí nalákat české diváky zpět do kin. My to sice ještě neviděli, ale už teď můžeme říct, že to bude lepší než Bourák, protože všechno je lepší než Bourák. Hádek i Ramba jsou stále velmi populární, takže není důvod, proč by třetí pokračování příběhu z Moravy nemělo u diváků znovu uspět. Zda uspěje také u kritiků, to je samozřejmě druhá věc.

Pokud byste tento týden chtěli vyrazit do biografu právě na 3Bobule, můžete tak učinit kdykoliv od 25. června dál. Alternativou pak je finská komedie Víkend na chatě, která se již nyní těší nadprůměrným hodnocením (např. ČSFD 75 %). Ve filmu Jenni Toivoniemi se parta starých přátel sejde na oslavě 35. narozenin jednoho z nich a na povrch vyplouvají staré lásky, zrady a křivdy. Zní to zábavně a ostatně, v českých kinech je německý snímek podobného typu - Téměř dokonalá tajemství - který zábavný rozhodně je, jak si můžete přečíst v naší recenzi.

Takže i když se do normálního života po karanténě vracíme velmi pozvolna a distributoři jsou s nasazováním opravdových filmových pecek opatrní a vyčkávají, i tak je i teď na co zajít.

Podobné články

Doporučujeme

Další články