GLOSA: Když je kulturistika víc než život: Svalnatá Věrka rozdělila českou společnost. Chce dojít svého i za cenu ztráty pohlaví – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Když je kulturistika víc než život: Svalnatá Věrka rozdělila českou společnost. Chce dojít svého i za cenu ztráty pohlaví

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Světem internetu se v posledních dnech šíří rozhovor s „namakanou“ Věrkou, která je jednou ze dvou profesionálních českých kulturistek. Věrka se díky dřině a odříkání stala horou svalů, která už bohužel ani z dálky nepřipomíná ženu. Po zkouknutí pár fotografií se pravděpodobně všichni shodneme na tom, že se tím, čím je, nestala díky pití syrových vajec ke snídani a pravidelnému cvičení s trenérem.

Martin Miko
Martin Miko 10.9.2019, 16:42

Víc než svaly

Je to muž, nebo žena? Při pohledu na profesionální kulturistku Věru Mikulcovou, která naši zemi reprezentuje na světové úrovni, je tato otázka hned první věc, která vás napadne. A není se čemu divit, obzvlášť když vidíte tu hromadu svalů, řídnoucí vlasy, čerstvě oholenou tvář a obličej s mužskými rysy, který vám z dálky připomíná legendárního DJe Boba. Ve svých 37 letech má za sebou skoro 20 let v profesionální kulturistice a ve světě sklízí jeden úspěch za druhým. Dokonce provozuje vlastní posilovnu a pracuje jako soukromá trenérka.

Bylo by dobré vyvrátit i spekulace, které kolují v diskuzích. Ano, Věra je vážně od narození žena, jenže se během svého života změnila k nepoznání, jak dokazují staré fotky z prvních kulturistických soutěží, jež navštívila. My jsme toho názoru, že se svým tělem si může každý dělat, co chce. Je jen na vás, jestli budete celý život pít pivo, brát tvrdé drogy, nejíst maso nebo třeba obětujete všechno včetně pohlaví extrémnímu cvičení.

Samozřejmě, že se nám v hlavě otevírá hromada dalších otázek, na které však neumíme odpovědět. Jakým způsobem se z obyčejné dívky stane profesionální kulturistka? Jsou za tím steroidy? Anabolika? Hormony? Nevíme a je nám to vlastně fuk.

V následující galerii uvidíte, jak šel čas s kulturistkou Věrkou, která si jde očividně za svým a nezáleží jí na tom, co si kdo myslí. Kulturistika je a byla, zdá se, vždy na prvním místě. Ale tohle zřejmě opravdu pochopí jen sami kulturisté.

A zde vás zřejmě nepotěší fakt, že za 30 let budou za třetinu všech dopravních nehod odpovědni senioři.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu