fb pixel GLOSA: Drama v domácnostech napříč světem! Počítačovou hru Fortnite pohltila černá díra? – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Drama v domácnostech napříč světem! Počítačovou hru Fortnite pohltila černá díra?

+ DALŠÍ 1 FOTKA

Světem proběhla dramatická zpráva: počítačová hra, která hýbe světem dětí a teenagerů Fortnite je mimo provoz. V domácnostech vládne panika, děti třepou ovladači u svých herních konzolí a nevěřícně zírají na temné obrazovky. Mnozí rodiče si ale třeba otevírají láhve se šampaňským a tiše se modlí, aby to bylo definitivní. Omyl.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 14.10.2019, 14:00

Místo střílečky černá díra

Už v loňském roce vypukla podobná celosvětová panika, když se objevila zpráva, že Elon Musk koupil Fortnite a následně ho smazal. A důvod? Chtěl, aby si mládež užila i něco víc, než jen šílené zírání na monitory. Dokonce se prý obával, aby tato počítačová generace vůbec přišla o panictví. Nakonec se ukázalo, že vše byla jen fáma a tak rodiče opět posmutněli. Nyní jim ale znovu svitla naděje, alespoň na chvíli.

Vypadá to totiž, že firmu Epic tato myšlenka na vědomé šíření paniky nadchla a rozhodla se ji využít ke svým marketingovým záměrům. Fortnite, byť to tak možná pro nehráče a neznalce nevypadá, nabízí kromě šíleného střílení i cosi jako příběh, který podobu herního světa ovlivňuje. A proč tedy vlastně nenechat celý tenhle svět díky pádu meteoritu zmizet někde ve vesmíru? Někam do černé díry. S náležitým nápisem „KONEC.“ A to jen, aby po pár hodinách přišla společnost Epic jako velký spasitel s tím, že dochází k velkému znovuzrození a show pokračuje.

Doslova "hra za všechny prachy"

Je to právě Fortnite, ve kterém se točí velké peníze. Hry a jejich programování začal vymýšlet Tim Sweeney již ve svých jedenácti. A určitě nečekal, že mu střílení a masakrování spoluhráčů vydělá miliony dolarů. Teď sice výrobce o nějaké ty miliony přišel, ale moc dobře ví, že v tomto případě je „prodělek také kšeft.“ Tato strategie se mu vrátí. Vždyť vypnout hru v momentě, kdy u ní sedí celá armáda uhranutých dětí po celém světě tak, aby ji po čase zase vrátil, je z pohledu obchodníka geniální tah. Velmi pochybujeme, že inovace ve hře, které se tváří, že jsou free, nakonec nebudou placené.

Všichni blízcí těch hráčů Fortnite, co jsou na hře závislí (a že jich bohužel není málo), se možná začali opravdu radovat. Společnost Epic jim díky tomuto kroku vlastně umožnila, aby své rodinné příslušníky, děti a puberťáky především, taky jednou viděla, mohla je pozdravit, dala jim najíst, dostala je konečně ven. Hráči se vyspí a chvíli budou možná i normálně komunikovat s okolím. Hurá, chtělo by se zvolat. Bohužel, tato radost je předčasná. Fortnite se po pár hodinách vrátí, a to v plné, ne-li ještě větší síle. Možná je ale načase přemýšlet, jestli by nebylo občas fajn vyrobit si doma černou díru sám. Jde to snadno – stačí vytáhnout herní konzole ze zásuvek a vypnout wifinu.

Chcete si přečíst jeden opravdový silný životní příběh? Tak to ten Vlasty Chramostové určitě je a nejdete ho zde.

Podobné články

Doporučujeme

Další články