fb pixel GLOSA: Daniel Landa se stal vůdcem lidí, kteří si sami přišívají židovské hvězdy na kabáty. Cyklus se uzavřel! – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Daniel Landa se stal vůdcem lidí, kteří si sami přišívají židovské hvězdy na kabáty. Cyklus se uzavřel!

Zdroj: Česká televize / Karel Cudlín (České století)

Včera v odpoledních hodinách se na Staroměstském náměstí sešli lidé, kterým vadí striktnost protiepidemických opatření… aby epidemickou situaci zhoršili a bojovali proti očkování. Kdyby byli Češi proti viru imunní alespoň tak jako proti ironii, tak je dávno PES v zelených číslech.

Jan Studnička
Jan Studnička 11.1.2021, 13:51

Daniel Landa a demonstrace

Když se podíváte na jakoukoli tiskovku Ministerstva zdravotnictví, musíte zákonitě získat pocit, že konec pandemie nemůže přijít dost brzo. Jednak kvůli těm tisícovkám mrtvých, kterých bude pravděpodobně přibývat… ale i kvůli nervům ministra Blatného. Ten pomalu ztrácí imunitu (ha ha) vůči odpůrcům očkování. Jeho ústa sice vždycky říkají: „Respektujeme, že ne každý se chce nechat očkovat,“ ale v jeho očích tak nějak vidíte, že má chuť vyhledat každého, kdo se nenechá vakcinovat, a střelit ho do kolene. To proto, aby snížil mobilitu potenciálních přenašečů.

Jsme v situaci, kdy už některé nemocnice musejí vybírat, koho umístí na jednotku intenzivní péče a koho ne, přestože by tam správně onen pacient být měl. S nebezpečně vysokými čísly jsou rovněž spojena extrémně striktní opatření vlády, která pomalu ale jistě vedou řadu podniků a živnostníků za hranici krachu. Zkrátka, země je v hluboké krizi. Takže co udělá národ? Zvolí si za svého vůdce muže, jemuž přišlo jako dobrý nápad obsadit do hlavní role závodnického dramatu Olgu Lounovou a jít se ožrat na Staromák.

Božkov a bacily

Po sockách včera kolovala fotografie nadšených demonstrantů, kteří jedou až z Moravy na demonstraci do Prahy. Víte co, zaprotestovat si proti nařízením, obhlédnout památky a u té příležitosti zabít pár desítek důchodců. Protože když jedete bez roušky přes půlku republiky, přesně to se stane. Ale to nevadí, jak ostatně křičel na demonstraci nějaký pán: „Silní přežijí!“ Což je humorné zvlášť proto, že se na náměstí sešli hlavně lidé, kteří tvrdí, že se dusí pod rouškou a s opatřeními nepřežijí dalších pár měsíců… nebo případ Václava Klause. Ten si přišel zafňukat, že o něm Ministerstvo zdravotnictví hlásá na svém webu ošklivé věci.

Samotná demonstrace vypadala jako slušná párty. Ukazovaly se kozy a dokonce kolovala flaška tuzemáku. Chápete, v době pandemie smrtící chřipky nechat kolovat flašku Božkova. To je tolik symboliky, až by z toho jednomu praskla hlava.

Blanický manifest

Jak nám neustále připomínají média, na demonstraci byla spousta normálních lidí, které vláda prostě nechala ve štychu a je samozřejmé, že hledají řešení různě. Třeba i u člověka, jenž za život založil víc rytířských řádů než kdejaký král. Ano, můžeme nadávat, že se na Staromáku včera sešla banda nezodpovědných idiotů a nejspíš budeme mít z velké části pravdu. Ale nezpochybnitelným faktem je, že tam ty idioty dostala svou spektakulární neschopností vláda.

A teď má ta samá vláda na triku problém. Tedy další problém. Daniel Landa totiž není Miloš Knor, aby nad ním mohli všichni zaraženě zavrtět hlavou a pak se z trapnosti dívat jinam. Nejenom, že má masovější podporu, ale má na své straně anti-Gretu Klause a další „odborníky“. Není náhoda, že se jeho vystoupení ve sněmovně Andrej Babiš, byť jen digitálně, účastnil. Andrej nejlépe pozná někoho, kdo sice nemá co říct, ale umí to říct tak, že se to lidem líbí.

Husité 2.0

Landa se tak moc snaží oprostit od své skinheadské minulosti, že se stal vůdcem lidí, kteří si sami přišívají židovskou hvězdu na kabáty. To je samo o sobě na úvahu. Není divu, že se v tomhle státě tak těžko dělá politická satira. Nikdo nedokáže vymyslet něco, co by tohle trumflo. Nikdo nemohl čekat, že se Landa změní v reálného Krysaře a poté, co mu vláda zakáže si vydělávat, tak s písničkou odvede národ do záhuby.

Těžko říct, co nás do budoucna čeká. Demonstranti chtějí uvolnění restrikcí do 23. ledna a hodlají si jej vynutit „silou, ale ne násilím“, což… upřímně nikdo neví, co může znamenat. Pravděpodobně vozové hradby. Bylo by ale fajn, kdyby jim někdo vysvětlil, že nejsou husité, nýbrž banda ožralů, co dělá v zemi bordel.

Hmm, tak možná jsou to husité.

Podobné články

Doporučujeme

Další články