fb pixel Glorchestra opět nezklamala: Třikrát více diváků než loni, vrcholem show byli elektroničtí Bratři – G.cz
Vyhledávání

Glorchestra opět nezklamala: Třikrát více diváků než loni, vrcholem show byli elektroničtí Bratři

Zdroj: Glorchestra

Po úspěšném loňském tour se hudební těleso Glorchestra, které je složené z mnoha talentovaných hudebníků napříč všemi žánry, dalo opět dohromady. Jedinečná show, jejíž druhá zastávka proběhla na pražském Výstavišti, ohromila všechny zúčastněné, a to nejen hudebním vystoupením, ale i akrobatickou show Circle z dílny LOSER CIRQUE COMPANY. Účast více než 3 tisíc diváků mluvila za vše, a my jsme byli při tom!

Martin Miko
Martin Miko 29.7.2022, 16:57

Glorchestra opět potěšila Prahu

Úterní večer na pražském Výstavišti patřil Glorchestře. Tento jedinečný projekt, který funguje na bázi spojení symfonického orchestru společně s aktuálními jmény tuzemské hudební scény, nás měl šanci oslnit několikrát už v loňském roce. Organizátoři se proto letos rozhodli laťku posunout o level výš, než tomu bylo v roce 2021, a tak jako předskokana pozvali akrobatickou show Circle z dílny LOSERS CIRQUE COMPANY, která tak měla šanci vystoupit před více než třemi tisícovkami diváků. Nutno podotknout, že v loňském roce jich dorazilo zhruba kolem tisícovky, takže v příštím roce (pokud akce znovu proběhne) jich očekáváme opět třikrát více. :)

Díky povedenému počasí a skvělé organizaci se osvědčené akci pořádané značkou Glo povedlo něco, co se dlouho předtím nikomu nepovedlo. Spojit vážnou hudbu s tou populární, čemuž napomohl hudební režisér projektu Radim Výchopeň, kterého můžete spíše znát pod uměleckým jménem Radimo. Ten stojí například za veleúspěšnou kapelou Champion Sound, s níž jezdí po celé Evropě a hudebně doprovází světové rappery na tour. V červnu jste měli možnost na pražském Mystic Sk8 Cupu vidět Radima v pozici koncertního DJe pro legendárního amerického rappera R. A. The Rugged Mana. Radimovým úkolem pro letošní Glorchestru bylo posunout úroveň o level výš, a to se mu podle konceptu celého vystoupení rozhodně podařilo. Není se mu čemu divit, když měl za zády například Milana Caise z Tata Bojs, který dostal na starost vizuální složku.

Celá show vypukla něco málo po osmé hodině večerní a postupně se na pódiu objevovala jména jako Idea a MC Gey z labelu Ty Nikdy, slovenská zpěvačka a písničkářka Katarzia, zmiňovaní Tata Bojs nebo rapper Vladimir 518 z PSH. Ten byl k projektu jako jediný ze zástupců přizván podruhé za sebou. Když společně s orchestrem zahráli hymnu Planeta Praha, bylo všem jasné, proč pražského umělce opět přizvali ke spolupráci. Ten následně zahostoval i při vystoupení elektronickým Bratrům, kteří se stali vrcholem celého koncertu. Jejich taneční set doplnila jedinečná světelná show, což návštěvníky bavilo asi nejvíce z celého večera.

Glorchestra je navíc akcí charitativního charakteru, takže více než půl milionu korun, které se v ten večer vybraly, poputují na dobrou věc. Částka se rozdělí, přičemž polovina peněz půjde na pražské Výstaviště a ta druhá se zašle na podporu těch, které zasáhly ničivé požáry v Českém Švýcarsku.

Pokud jste Glorchestru v Praze nestihli, nezoufejte, protože nás v rámci ČR čekají ještě 4 zastávky. Konkrétně se jedná o Hospitál Kuks, Hrad Švihov, Zámek Orlík a Dolní oblast Vítkovice. Více informací najdete na oficiálních stránkách celé akce.

Vstupenky jsou dostupné výhradně na webu glorchestra, kde zájemci najdou také další podrobnosti o programu včetně časů začátků jednotlivých koncertů. Držitelé vstupenek zároveň získávají možnost prohlédnout si zdarma památky, v jejichž kulisách koncert proběhne. Organizátoři upozorňují, že na koncerty mají přístup pouze osoby starší 18 let.

Podobné články

Doporučujeme

Další články