Geniální nápad (nejen) na fesťáky: spěte v kartonové krabici!

Obrázek uživatele Ivan Brezina
26.02.2016, 16:50

Chystáte se na jaře a v létě na fesťák? A už víte, kde složíte hlavu? Většina lidí si s sebou bere stan, ale ten nemá na fesťáku dlouhou živostnost. Pije se tam, bývá tam bahno, zevlují tam davy… Výsledkem je, že podle statistik nechává až 25 % návštěvníků svůj zničený stan na místě. Škoda ho!

Holandská firma KarTent teď přichází na trh s kompletně nepromokavými stany KarTent vyrobenými ze 100% z kartonu. Už letos se budou prodávat na festivalech Glastonbury a Creamfields. Vlastně jsou to velké papírové „krabice“ – ale ve tvaru stanu a z upraveného papíru.

Proč to někoho nenapadlo už dávno? Karton, vyrobený ze starého papíru, je zcela ekologická a recyklovatelná surovina. Když kartonový stan doslouží, prostě ho odnesete do sběru. Karton je velmi levný – rozhodně levnější než klasický stan. A pokud se kartonová střecha stanu ošetří vhodným nátěrem, přečkáte uvnitř v suchu i několikadenní déšť.

Bonus? Na kartonové stěny se dá snadno kreslit, čmárat nebo třeba lepit fotografie. Kartonový stan je tedy skvělý nosič reklamy nebo prostě jen kreativity svých obyvatel. Na fesťáku se tak vyřádí sprejeři, zamilovaní i lidé s estetickým přetlakem. Další bonus? Do kartonového stanu neproniká světlo. To je klíčové nejen, když si chcete ráno pospat, ale i když se potřebujete zavřít někam do tmy kvůli šílené kocovině. Což se člověku stává právě na festivalech.

Občas prostě jen stačí přemýšlet jinak. Že to trochu připomíná psí boudu a že pod kartonem spí jen bezdomovci? Zbavte se škatulek ve své hlavě. Plážovou chatku si chce z kartonu postavit i Jan Portheine, manažer firmy KarTent. Koncept už má vymyšlený:

Přijde vám divné spát pod kartonem?

Anketa se načítá...

Pokud ale preferujete trvanlivější outdoorové vybavení, podívejte se SEM.


Komentáře

Doporučeno pro vás