fb pixel Gal Gadot bude hrát Kleopatru. A fanoušci se ptají, zda není příliš hezká a příliš bílá – G.cz
Vyhledávání

Gal Gadot bude hrát Kleopatru. A fanoušci se ptají, zda není příliš hezká a příliš bílá

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Gal Gadot, známá především jako filmová Wonder Woman, se stane novou egyptskou královnou. Na stříbrném plátně, pochopitelně. Původem izraelská herečka ztvární v připravovaném životopisném velkofilmu slavnou Kleopatru. A aktivní fanoušci okamžitě přispěchali s všetečným dotazem, zda Gadot není na Kleopatru příliš hezká. A příliš bílá.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 12.10.2020, 11:38

Gal Gadot bude Kleopatra

Elizabeth Taylor, Vivien Leigh, Monica Bellucci. Co spojuje tyto herečky, kromě jejich nesporných půvabů? To, že všechny na stříbrném plátně ztvárnily proslulou královnu Kleopatru. Řady filmových představitelek vládkyně Nilu nyní rozšíří Gal Gadot, která je známá především fanouškům komiksových adaptací jako Wonder Woman. "Miluju nové projekty, nové příběhy a objevování nových způsobů, jak je vyprávět. A Kleopatra je story, kterou chci vyprávět už hodně dlouho. Jsem nadšená a vděčná za tak skvělý tým!" napsala herečka ke své nové roli na Twitter.

Tím skvělým týmem myslí mimo jiné režisérku Patty Jenkins, se kterou Gadot spolupracovala na obou filmech o Wonder Woman, přičemž ten druhý uvidíme (dá-li korona) na Vánoce letošního roku. Scénář ke Kleopatře bude svěřen rovněž ženě - Laeta Kalogridis stojí například za filmy Alita: Bojový anděl, Alexandr Veliký nebo Scorseseho Prokletým ostrovem s Leonardem DiCapriem v hlavní roli.

Krásná Gal Gadot se jako volba pro roli královny královen může zdát ideální - koneckonců, Kleopatra proslula především tím, že svedla samotného Julia Caesara a přispěla tak ke konci jedné významné éry v historii Římského impéria. Moderní badatelé ale jednou za čas přijdou s tím, že Kleopatra možná vůbec nebyla tak půvabná, jak si dnes představujeme. Několik digitálních rekonstrukcí tváře této vladařky dokázalo, že Kleopatra měla minimálně dost velký nos, neboť měla v žilách zřejmě trochu římské krve. Kompletní Kleopatřin původ je totiž nejasný. Jejím otcem byl Ptolemaios XII., potomek makedonského generála Ptolemaia I., o její matce ale nikdo nic neví. Historici zároveň upozorňují, že královna Kleopatra měla patrně velmi tmavou pleť.

Obojího se chytli filmoví fanoušci a překvapivě i fanoušci samotné Gadot. Ta se jim coby původem izraelská herečka zdá pro Kleopatru příliš bílá. Moc hezká. A s příliš malým nosem. To 21. století je ve své hyperkorektnosti opravdu půvabné, co říkáte? Důležité je říct, že ti samí historici, kteří upozorňují, že Kleopatra nebyla žádná Afrodíté, také říkají, že to, čím dokázala uhranout Caesara a posléze i Marca Antonia, byl Kleopatřin šarm, intelekt, charisma, divoká a exotická osobnost. Mělo by tedy stačit, aby herečka, která ji ztvární, rovněž oplývala těmito přednostmi, což Gal Gadot rozhodně splňuje.

Natočit nový životopisný velkofilm o Kleopatře je v Hollywoodu ve hře už 35 let. Konkrétní podobu projektu nyní začala dávat dohromady ale až sama Gadot spolu se svým manželem a spoluvlastníkem hereččiny produkční firmy Pilot Wave. O film se pak přetahovaly giganti jako Warner Bros. a Universal s menšími, ale akčními konkurenty Applem a Netflixem. Nakonec ale snímek vznikne pod hlavičkou Paramount Pictures. Uvidíme, jak to dopadne. Pro hvězdu akčních filmů Gadot bude seriózní historické drama rozhodně výzvou.

Vedle toho se chystá ještě jeden film o Kleopatře, který byl ohlášen už v roce 2017. Ten je v režii autora Blade Runnera 2049 nebo čerstvě odložené Duny Denise Villeneuvea a do hlavní role byla zvažována Angelina Jolie. Villeneuveův snímek by měl mít příchuť politického thrilleru a premiéra je plánována na rok 2022.

Podobné články

Doporučujeme

Další články