Fyzik Stephen Hawking bude pohřben ve Westminsteru po boku Newtona a Darwina – G.cz
Vyhledávání

Fyzik Stephen Hawking bude pohřben ve Westminsteru po boku Newtona a Darwina

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Britskému vědci Stephenu Hawkingovi se po jeho smrti dostalo velkého ocenění. Jeho popel totiž bude uložen po boku uznávaných vědců Charlese Darwina a Isaaca Newtona, kteří odpočívají ve Westminsterském opatství. Včera to na BBC oznámil nositel Nobelovy ceny za fyziku John Hall BBC.

Martin Miko
Martin Miko 22.3.2018, 11:40

Populární vědec se dočká velké pocty

Pravděpodobně jeden z nejslavnějších vědců současnosti Stephen Hawking zemřel 14. března 2018 ve věku 76 let. Svůj život obětoval vědě, a to zejména v oblasti vesmíru, černých děr a velkého třesku. Zároveň patřil mezi největší popularizátory vědy a byl v podstatě celebritou, která se objevovala v televizních seriálech. Díky tomu zůstane neodmyslitelnou součástí americké popkultury.

Když mu byla v jednadvaceti diagnostikována amyotrofická laterální skleróza, začala mu nemoc postupně napadat nervový systém, což způsobilo ochrnutí celého těla. Proto byl velkou část svého života upoután na speciální elektrický vozík a hovořit mohl pouze díky počítači.

Hawking bude pohřben vedle Darwina a Newtona

Dle informací BBC bude Hawking pochován ve Westminsterském opatství, které je zároveň místem odpočinku hned 17 panovníků a několika důležitých osobností britské historie. „Je správné, že se ostatky profesora Hawkinga uloží v katedrále po boku dalších významných vědců,“ prohlásil děkan opatství a nositel Nobelovy ceny za fyziku John Hall. V minulosti byli v těchto prostorách pohřbeni například Isaac Newton nebo Charles Darwin. Této pocty se nedostává každému.

Samotný pohřeb Stephena Hawkinga se uskuteční na konci března v univerzitním kostele Panny Marie Veliké, která se nachází v blízkosti Cambridge, kde známý profesor působil více než 50 let svého života. Stal se tak součástí nejen univerzity, ale i města, a oběma dělal dobré jméno.

A zde je 6 českých vynálezů které změnily svět.

Podobné články

Doporučujeme

Další články