Feministky a jejich dvojí metr: Když je někdo krásnější a úspěšnější, neváhají kopat do vlastních řad – G.cz
Vyhledávání

Feministky a jejich dvojí metr: Když je někdo krásnější a úspěšnější, neváhají kopat do vlastních řad

Emma Watson se vyfotila s poloodhalenými prsy, čímž rozzuřila některé samozvané feministky do ruda.
Zdroj: koláž Vanity Fair/Youtube.com

Herečka Emma Watson sama sebe označuje za feministku. Nyní si na vlastní kůži vyzkoušela, jak je složité mezi moderními feministkami uspět. Stačí se nechat hezky vyfotit a už je oheň na střeše a veškeré přínosné aktivity jdou stranou. Mladá herečka a aktivistka tak měla jedinečnou možnost poznat feministický dvojí metr v praxi.

Jan Palička
Jan Palička 8.3.2017, 10:53

Herecká hvězda Emma Watson proslulá hlavně jako Hermiona z filmové ságy o Harry Potterovi se v posledních letech silně angažuje v boji za rovnoprávnost mužů a žen a sama sebe označuje za feministku. Nyní se ale stala terčem kritiky radikálních ženských válečnic, kterým se znelíbilo, že herečka dělá to, co je jim samotným vlastní.

Trnem v oku se feministkám staly Emminy fotografie pro slavný časopis Vanity Fair, na kterých šestadvacetiletá herečka pózuje s částečně odhaleným hrudníkem a prsy. Vše je ale decentní a svůdné, o žádné explicitní nahotě nemůže být ani řeč, přesto ale u mnoha feministek po zhlédnutí snímků propukl nefalšovaný amok.

Emma nyní na sociálních sítích musí číst stovky zpráv o tom, jak se zpronevěřila feminismu, nabízí se mužům jako pouhý sexuální objekt a dělá ženám ostudu. Autorkami odsudků jsou povětšinou zhrzené radikálky považující bílého heterosexuálního muže za příčinu všeho zla, jejichž aktivity nemají s feminismem už moc společného, na rozdíl od toho, co dělá Emma Watson.

Mladá herečka se stala oficiální ambasadorkou Spojených národů pro pohlavní rovnoprávnost, hovoří na konferencích a ze svých honorářů neváhá část investovat do boje za to, co považuje za správné. Tím pokračuje ve feministické tradici žen, které pro ostatní osoby ženského pohlaví vybojovaly volební právo a odstranily většinu diskriminačních projevů, které ještě nedávno dělaly z žen lidi druhé kategorie. To se ale očividně moderním feministkám příliš nehodí do krámu.

Častou formou protestu současných feministických aktivistek a genderových válečnic je důraz na to, že žena si se svým tělem může dělat, co chce, což dávají najevo tím, že pochodují ulicemi nahoře bez nebo zcela nahé. "Moje tělo, moje pravidla, moje rozhodnutí," hlásají transparenty na těchto demonstracích. Pro Emmu to ale v jejich očích očividně neplatí a když se se svým tělem rozhodne nakládat tak, že nafotí sexy snímky, rázem se jejich pojetí války proti mužům zprotiví.

Možná, že problém je ten, že ony bojechtivé amazonky více než co jiného nemohou Emmě odpustit její krásu, za kterou se rozhodně nemusí stydět a kterou ony samy většinou nedisponují. Stejně jako prostý fakt, že ač velmi mladá, je Emma Watson úspěšnější v boji za ženská práva a v životě obecně více, než všechny její kritičky, které se zmůžou akorát tak na hysterické projevy na internetu a přesvědčení o tom, že jsou držitelkami patentu na pravdu, dohromady.

Více o teorii, že v moderním feminismu se angažují spíše nevzhledné radikálky, které toho pro rovnoprávnost moc neudělají a vlastně ani udělat nechtějí, si přečtěte TADY.

Podobné články

Doporučujeme

Další články