fb pixel Filmy z vašeho dětství, nad kterými se vaši kavárenští přátelé ošklíbají, protože neví, co je to kvalita – G.cz
Vyhledávání

Filmy z vašeho dětství, nad kterými se vaši kavárenští přátelé ošklíbají, protože neví, co je to kvalita

+ DALŠÍCH 9 FOTEK + DALŠÍCH 10 FOTEK

Zavzpomínali jsme na dětství a na pitomé filmy, které se nám líbily. A pomalu jsme došli k zásadnímu odhalení – ne všechny ty filmy byly úplně pitomé. Naopak! Z některých jsou dnes zbytečně vysmívané klenoty!

Jan Studnička
Jan Studnička 14.5.2020, 11:39

Devadesátky, vraťte se!

Bohužel už jsme si museli zvyknout na to, že ne všechno, co jsme zažívali v dětství, bude v dospělosti taky tak úžasné. Hry z roku 2001 skutečně nevypadají jako filmy, naše maminka doopravdy nedělá nejlepší halušky na světě a kamarádova máma dávno není hot. U filmu platí to samé. Spousta věcí, které si pamatujeme jako úžasná dobrodružství… jsou dost pochybná béčka.

Jenže zvlášť u filmů tenhle sentiment pomalu přerostl v podivnou dospěláckou obsesi a často se ošklíbáme nad věcmi, které jsme si v dětském věku užívali, protože přece nemohly být tak super, ne? No, překvápko! Spousta bijáků, na které se dneska s oblibou kydá špína, byla ve skutečnosti doopravdy skvělá. Rozhodně lepší než vlny neinvenčních hovadin, jež do nás často tlačí Netflix.

Některé přišly příliš brzo na svět. Třeba Blade nebo jedna konkrétní bondovka. Některé se naopak vyzdvihovaly tak často, že na čas ztratily svůj šarm – jako Klub rváčů. Některé prostě z dálky vypadají stupidně, dokud je znovu neuvidíte. A některé prostě musíte vidět s odstupem času, abyste ocenili i jiné věci, než jen to, že protagonista umí dělat podivné ksichty.

Udělali jsme pro vás seznam filmů, nad kterými vaši kavárenští kamarádi budou ohrnovat nos. A zatímco se budou nudit u osmdesáté projekce islandského filmu o pěstování ostružin, vy si můžete zavzpomínat na dobu, kdy ještě i mainstreamové filmy byly sranda.

Jo a vynecháváme kultovky jako Matrix, Pulp Fiction a podobně, protože ty jsou tak skvělé, že je ocení i vaši pozérští přátelé.

Podobné články

Doporučujeme

Další články