fb pixel Filmový chameleon Christian Bale: Už byl Batmanem, Bushovým viceprezidentem i Bobem Dylanem – G.cz
Vyhledávání

Filmový chameleon Christian Bale: Už byl Batmanem, Bushovým viceprezidentem i Bobem Dylanem

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

V současném Hollywoodu zřejmě není herce, který by byl větším chameleonem než Christian Bale. Držitel Zlatého glóbu a překvapivě jen jednoho Oscara Christian Bale se na stříbrném plátně objevuje odmalička a ve svých 46. letech dokázal ztvárnit řadu rolí. My se ale chceme blíže podívat na ty, kvůli nimž neváhal extrémně zhubnout, přibrat, zesvalit nebo vyplešatět. Prostě pracovní morálka na jedničku.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 30.1.2020, 12:00

Jednou takový, podruhé makový

Řada skutečně zářivých hereckých idolů alespoň jednou za život musí kvůli roli nějak dramaticky změnit svůj zevnějšek, Christian Bale ale jako by na tom snad byl závislý. A přitom má i talent od přírody! Možná je to nějaká úchylka, možná se tak do charakteru líp ponoří, kdo ví.

Faktem zůstává, že herec, který na velkém plátně debutoval jako třináctiletý ve válečném dramatu Říše slunce, kde ztvárnil syna britských diplomatů, který se za války dostane do japonského zajateckého tábora, už za svou dlouho kariéru dokázal ztvárnit ledacos, a to i za obrovského osobního nasazení v rámci fyzické proměny.

Většině z nás se asi nejprve vybaví jeho osvalený Bruce Wayne v batmanovské trilogii Christophera Nolana. Bale tehdy během několika měsíců nabral 30 kilo váhy, které navíc dokázal přetavit v ohromující svaly. Hned nato se jich ale zase musel zbavit kvůli roli letce v Temném úsvitu Wernera Herzoga. V experimentálním snímku Beze mě se stal jednou ze šesti tváří Boba Dylana a po poslední klapce zase mazal do fitka a k bílkovinové stravě kvůli dalšímu filmu o netopýřím muži.

Tenhle chlapík se se svým organismem zkrátka vážně nemazlí. Na plátně se drasticky proměnil ještě několikrát - výběr jeho nejlepších podob najdete v galerii tady:

V roce 2018 všechny šokovaly hercovi fotky z natáčení snímku Vice, kde Bale ztvárnil obtloustlého amerického exprezidenta Dicka Cheneyho (který mimochodem dneska také slaví narozeniny). Převtělení v morbidně obézního plešouna bez svědomí mu vynesla Zlatý glóbus a oscarovou nominaci. Těch má Bale několik a jednu i proměnil - za mužský herecký výkon ve vedlejší roli ve snímku Fighter, kvůli které musel kdysi naopak extrémně shodit.

Je jen s podivem, že další nepřišla letos, kdy znovu na kost vyhublý Christian nasadil britský přízvuk a změnil se ve slavného závodníka s tragickým osudem Kena Milese ve film Le Mans '66. To opravdu nechápeme, nicméně, my nejsme Americká filmová akademie. Bohužel. Nezbývá nám tedy než se těšit na další proměny Christiana Balea a tiše doufat, že tyhle jo-jo nápory ještě pár desítek let vydrží.

Podobné články

Doporučujeme

Další články