fb pixel Film Sebevražedný oddíl bude nejstylovějším komiksem roku – G.cz
Vyhledávání

Film Sebevražedný oddíl bude nejstylovějším komiksem roku

V březnu nás čeká Snyderův Batman vs. Superman, což bude duel plný epických akčních scén. V květnu zabrnká na nervy pro změnu duel Kapitána Ameriky a Tonyho Starka v Captain America: Občanská válka. Chytré hlavičky si ale počkají až do srpna na rebelii jménem Sebevražedný oddíl, která bude tak trochu Tuctem špinavců pro YouTube generaci. A jak ukazuje nejnovější upoutávka, bude to masakr.

Václav Rybář
Václav Rybář 21.1.2016, 14:58

Jak vypadá taková průměrná filmová upoutávka už asi víte. Expozice, koláž, vysvětlovačka, koláž, představení postav, další koláž. Sebevražedný oddíl se sice téhle struktury drží jako klíště, zároveň ji ale rozbíjí nejen rozverným vizuálem, ale hlavně podkresem od Queenů. A s perfektním střihem na zvolenou hudbu to funguje parádně - najednou se tu rodí nadšení z toho, že budeme fandit záporákům se srdcem ze zlata. I když počkat, oni ho vlastně ze zlata nemají. Jsou to jen záporáci, prostě hajzlíci, které případně bude Batman v některé ze svých příštích sólovek likvidovat. V tomhle filmu spíš oni likvidují Batmana. Ale jak zjistíte za branami slavného Gothamského vězení, jsou tu i větší ryby a větší psychopati, takže tahle parta vyvrhelů a psychopatů je vlastně ještě celkem krotká. S některými byste možná zašli i na pivo. Možná.

Sebevražedný oddíl má českou premiéru 4. srpna. Parta za mřížemi držených záporáků je v něm vyslána na sebevražednou misi výměnou za zrušení jejich trestů. Samozřejmě nejsou všichni hloupí a pokusí se z pro ně celkem nevýhodné dohody cuknout. Stojí však nejen proti sadistické šéfové, která je drží pod zámkem, ale i proti samotnému Batmanovi. A když ještě cestou potkají Jokera, je o zábavu skutečně postaráno.

A TADY se podívejte na 6 nových cen filmových Oscarů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články