6 nových Oscarů aneb každý má právo na sošku – G.cz
Vyhledávání

6 nových Oscarů aneb každý má právo na sošku

Režisér Spike Lee a herečka Jada Pinkett Smith se rozhodli bojkotovat Oscary. Letos totiž mezi nominovanými herci není ani jeden černoch.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 20.1.2016, 19:50

Je to samozřejmě do nebe volající příkoří, neboť každému z nás jistě vyvstane na mysli hned několik úžasných hereckých výkonů černošských herců, kteří by si za minulý rok Oscara zasloužili.

Spike Lee se nechal slyšet, že je to tím, že na důležitých postech v Hollywoodu nejsou „naši lidé“, což znamená, že tam nejsou černoši. Bílý hollywoodský papaláš samozřejmě sošku pro negra nezařídí, to dá rozum.

Je tedy jasné, že Oscarům chybí vyváženost. Co s tím? Jada nahlas uvažuje o tom, že by nebylo na škodu založit vlastní Oscary. Černé Oscary, kdy by soška byla ve tvaru kuřecího křidýlka. Tam by měli šanci zvítězit všichni ti talentovaní černošští herci.

Ale co další menšiny? Jak ty k tomu přijdou? Nabízíme proto, podle hesla, každý má právo na svého Oscara, několik variant odnoží Oscara, které by zaručily výhru pro ty nejlepší z oboru, rasy, postavení a podobně.

1. Černošský Oscar

Jak již bylo řečeno, tak tím by to začalo. Nebozí opomíjení černošští herci by konečně mohli být za své zásluhy odměněni. Zákaz vstupu bělochům by u vchodu kontroloval vyškolený specialista se vzorkovníkem barvy. Vpuštěni by byli pouze ti, jejichž pleť je ve škále od mírně nahnědlého až po černý jak bota.

2. Latinskoamerický Oscar

Přímý přenos Oscara by byl veden ve španělštině. Vedle hlavních kategorií by se vyhlašoval i nejlepší zahradník nebo správce bazénu. V ženské kategorii by to posléze byla nejlepší uklízečka.

Přenosem by provázel libovolný narkobaron a o přestávce by ve vestibulu jako doprovodný program probíhala přestřelka gangů, což ostatně Latinskoamerický Oscar přebral z Černošského Oscara.

3. Asijský Oscar

Ani na asijské herce se nesmí zapomínat. Všechny sošky by si sice odnesl Jackie Chan (a to včetně těch z ženských kategorií), ale zase by se během reklamních bloků řešily matematické rovnice.

4. Duhový Oscar

Oscar pro homosexuály je více než potřeba. A protože lesby nikoho nezajímají, byla by to vesměs jedna velká, pestrá a veselá buzna párty. Sošku ve tvaru penisu by získali ti nejlepší herci z řad homosexuálů. Přibyla by kategorie „nejlepší anální výkon“ a „nejafektovanější comming out“.

5. Kripl Oscar

A co postižení? Ti si rovněž zaslouží ocenění. Ačkoliv ve filmech příliš postižených nevidíme, nemůžeme tvrdit, že by nebyli. Sošku ve tvaru nájezdní plošinky pro vozíčkáře, ve tvaru slunečních brýlí pro nevidomé by předávali slavní postižení. Například Oscar Pistorius.

Pro mentálně postižené by bylo připraveno lízátko, jelikož pro ty by byla sošky škoda. Tu by ztratili anebo rozbili.

6. Leonardo DiCaprio Oscar

Patrně nejdůležitější odnož Oscara. Je na pováženou, že nevznikla už dávno. Oscar, kde by soutěžil ve všech kategoriích výhradně a pouze Leonardo DiCaprio. Sice by nikdy nevyhrál, ale tu šanci by tam vždycky měl.

A TADY se dozvíte, proč by měl Leonardo DiCaprio letos toho Oscara konečně dostat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články