fb pixel Festival SOUNDTRACK to v Poděbradech nevzdal a jede dál koronaviru navzdory – G.cz
Vyhledávání

Festival SOUNDTRACK to v Poděbradech nevzdal a jede dál koronaviru navzdory

Letošní léto pomalu, ale jistě spěje do svého finále. Letošní bylo, ať se nám to líbí nebo ne trochu jiné, poznamenané různými antikovidovými omezeními a nařízeními, které byly a vlastně stále jsou vydávané. Své o tom ví i pořadatelé kulturních akcí a festivalů, kdy celá řada letos ani neproběhla. Pár mohykanů se ale našlo, a někteří se rozhodli vytrvat a v rámci aktuálních možností své plány zrealizovat. Jedním z těch, kteří to nevzdali jsou pořadatatelé poděbradského festivalu SOUNDTRACK, který právě dnes začíná.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 27.8.2020, 14:50

Festival jede dál

Festival SOUNDTRACK letos pokračuje již pátým rokem a je tentokrát doplněný o podtitul „Jedeme dál!“. Festival proběhne dle aktuálních protiepidemických pravidel pořádání kulturních akcí, v open air režimu a program bude pro návštěvníky zcela zdarma.

SOUNDTRACK svůj program začíná 27. 8 a končí 30. 8. Nejprve si hosté můžou zatančit v rytmu swingu a následně navázat večerním koncertem skladatele, zpěváka, kytaristy a autora filmových hitů Michala Hrůzy s Kapelou Hrůzy. V průběhu večera zazní jak zpěvákovy největší hity, tak i novinky z aktuálního alba Světlo do tmy.

Poděbrady se zahalí do secese

Na vnějších zdech poděbradského zámku poprvé ožijí v důmyslných animacích krásky z dnes již legendárních plakátů Alfonse Muchy, šperky nebo impozantní obří plátna Slovanské epopeje. „Pro diváky chystáme ochutnávku z velkolepé vizuální show iMucha. Projekt se skládá ze tří částí, které dohromady dávají jeden unikátní celek. Díky rozpohybování motivů z díla legendy české secese Alfonse Muchy v něm ožívají motivy více než sto let starých plakátů a pláten. Aktuálně je v pražském Obecním domě k vidění originální výstava, v rámci níž se ocitne v pohybu slavná sbírka plakátů Ivana Lendla. Dalším pilířem projektu je velkolepá umělecká projekce a show, z níž jsme speciálně pro SOUNDTRACK Poděbrady připravili poutavou ochutnávku v podobě velkoformátových projekcí. Provedeme diváky třemi tematickými bloky, od art nouveau až ke komiksu,“ přibližuje Michal Dvořák, ředitel festivalu a producent projektu iMucha. Světová premiéra multimediální show Alfonse Muchy iMucha show je naplánovaná na 19. 5. 2021. Tak snad tou dobou bude již svět zase v normálu a vše opravdu proběhne. Zatím se ale podívejte na malou ochutnávku.

Perinbaba, Kolja, ale i Vratné lahve

Po dvou letech se s výběrem svých nejznámějších melodií vrátí do Poděbrad hudební skladatel Ondřej Soukup. Sobotní večer s Filmy Ondřeje Soukupa v provedení Filharmonie Hradec Králové nabídne divákům to nejlepší z filmové hudby a české kinematografie. Právě film k tomuto festivalu totiž neodmyslitelně patří. Zazní dnes již legendární melodie z filmů Kolja, Vratné lahve, Tmavomodrý svět, Akumulátor 1, Nejasná zpráva o konci světa a mnoho dalších. Oproti premiérovému uvedení koncertu na diváky čeká exkluzivní ukázka hudby a filmových záběrů z právě připravovaného filmu Juraje Jakubiska Perinbaba a dva světy, který bude mít premiéru v prosinci letošního roku.

Autor námětu, scénáře a zároveň režisér Perinbaby Juraj Jakubisko poskytl část filmu pro prezentaci na festivalu s tak velkým předstihem zcela výjimečně.

Živé provedení soundtracků doplněné o velkoformátové projekce na vnější zdi poděbradského zámku poskytnou divákům nezapomenutelný zážitek. Podívejte se, co vás čeká.

A nedělní finálový večerní koncert pak bude patřit písničkáři Xindlovi X.

Atraktivní doprovodný program je tradičně zasazen do příjemného prostředí Centrálního lázeňského parku, což se naštěstí měnit nemuselo. I přes veškeré překážky, které letos festival potkaly, se dramaturgie neodchýlila od původního konceptu. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty, filmové projekce, výstavy, workshopy i zábavné aktivity pro děti. Novinkou letošního ročníku jsou dvě buskingová místa v parku, kde dostanou prostor příchozí performeři ze všech oblastí umění.

Ke každému správnému festivalu samozřejmě také patří i jídlo a pití, tudíž v areálu nemůže chybět gastrozóna.

Zajímá vás celé dění jednoho z mála letošních festivalů, na který můžete zavítat a zpestřit si tak konec prázdnin? Tak se podívejte na www.sndtrck.cz. Pořadatelé si jsou samozřejmě vědomí, že program je jiný, než původně plánovali, a že celá řada fanoušků si lístky zakoupila na něco jiného a předem. Majitelé ale již zakoupených vstupenek a také pasů na původní festival si nemusí zoufat. Lze je vyměnit, případně platí i pro rok 2021, kdy už snad žádná protikovidová omezení nebudou třeba. Musíme tomu všichni věřit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články