fb pixel Festival Rock for People odstartoval: 5 kapel, kvůli kterým vyrazit na prodloužený víkend do Hradce – G.cz
Vyhledávání

Festival Rock for People odstartoval: 5 kapel, kvůli kterým vyrazit na prodloužený víkend do Hradce

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Právě probíhá jeden z největších tuzemských multižánrových festivalů. Od čtvrtka až do soboty se připravte na pořádnou jízdu, vždyť Rock for People je tu s námi už čtvrtstoletí! Kdo to chce oslavit pořádnou porcí muziky, nesmí na letišti v Hradci Králové chybět. Line-up 25. ročníku vypadá tradičně hodně zajímavě. O prodlouženém prázdninovém víkendu se můžete těšit na desítky skvělých kapel, zde představíme pět z nich.

Václav Roman
Václav Roman Aktualizováno 4.7.2019, 10:14

1. Manic Street Preachers

K největším zahraničním hvězdám letošního Rock for People patří bezesporu velšská rocková skupina Manic Street Preachers. Toto rockové trio se u nás představilo už několikrát, zatím naposledy před pěti lety v pražské Lucerně. „O Manic Street Preachers jsme se snažili v minulosti již několikrát. Holy Bible mám dodnes mezi 'základními deskami', které formovaly můj vztah k rockové hudbě, takže jsem rád, že to konečně vyšlo,“ prozradil ředitel ředitel Rock for People Michal Thomes. Skupinu tvoří kytarista a zpěvák James Dean Bradfield, baskytarista a textař Nicholas Allen Jones a bubeník Sean Anthony Moore. Jejich debutové album Generation Terrorists vyšlo v roce 1992, průlom pak kapela zaznamenala svým čtvrtým albem Everything Must Go z roku 1996. Skupina Manic Street Preachers byla původně čtyřčlenná, ale kytarista a textař Richey Edwards v únoru 1995 záhadně zmizel. Spekulovalo se o sebevraždě, ale jeho tělo se nikdy nenašlo. O 14 let později byl Edwards prohlášen oficiálně za mrtvého.

2. Bring Me The Horizon

Další hvězdou pětadvacátého ročníku Rock for People bude britská skupina Bring Me The Horizon, která zahraje songy z nové desky Amo. Kapela z anglického Sheffieldu se dala dohromady v roce 2004 a její hudební produkce osciluje mezi death/metal/melodic corem až po elektrometal.

3. Rudimental

Návštěvníky festivalu roztančí britští Rudimental, což je jedna ze současných nejlepších živých tanečních kapel. V lednu 2019 vyšlo jejich nové album Toast to Our Differences. Kapela se pyšní mnoha cenami, nechybí ani Brit Award či singly v první desítce Top Ten Official Chart.

4. I Love You Honey Bunny

Představí se také česká indie-brit-rocková kapela I Love You Honey Bunny, která funguje od prosince 2013. Zpěvákem skupiny je Sebastian Jacques, syn političky Kateřina Jacques a francouzského germanisty Christiana Jacquese. Pro kapelu byl klíčovým rok 2015, kdy poprvé vystoupila na Rock for People. Líbila se a dočkala se dalších pozvání. A letos znovu. Mají dorazit se smyčcovým triem a hosty z dalších kapel.

5. Circus Brothers

Balkánskou hudbu šmrncnutou diskem zahraje česká kapela Circus Brothers. Skupina kombinuje balkánskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop a špinavý house.

Kde koupit lístky?

To byla jen malá upoutávka, kromě toho zde vystoupí desítky dalších skvělých kapel a připraven je i bohatý doprovodný program.

Vstupenky na jeden z největších letních open-air festivalů u nás jsou stále k dispozici. Můžete je pořídit na pokladně i online v síti Goout nebo na oficiálních stránkách Rokáče. Pokud si můžete na festival vyčlenit celé tři dny, připravte si 2400 korun. Jednodenní vstup vyjde na 1400 korun. Zde si ale musíte pečlivě vybírat. Ve čtvrtek totiž vystoupí Bring Me The Horizon, v pátek budou v permanenci Rudimental a v sobotu Manic Street Preachers. K mání je také dvoudenní vstupenka na pátek a sobotu, která vyjde na 1950 korun.

Věhlas Rokáče roste

Rock for People je festivalem s evropským a světovým renomé, který nabízí prověřená jména z české i světové hudební scény. Historie této akce odstartovala před 25 let v Českém Brodě, kdy se dva kamarádi (Petr Fořt a Michal Thomes) rozhodli uspořádat pro přátele festival zajímavých českých kapel. Nadšení se přeneslo na další lidi a jak šel čas, stával se se festival čím dál větším, známějším a vyhledávanějším.

V následující galerii se můžete podívat, které tuzemské skupiny vystoupí na letošním ročníku:

A zde 6 zásadních důvodů, proč jet i letos na legendární festival Banát do Rumunska.

Podobné články

Doporučujeme

Další články