fb pixel Festival 48 Hour Film zná vítěze! Dostane se krátký snímek Good Catch až do Cannes? – G.cz
Vyhledávání

Festival 48 Hour Film zná vítěze! Dostane se krátký snímek Good Catch až do Cannes?

+ DALŠÍCH -1 FOTEK

Natočit si vlastní film a dostat se s ním třeba až do Cannes? Proč ne! Že je to možné, o tom se už po deváté mohli přesvědčit účastníci festivalu 48 Hour Film Project, který se odehrál v polovině října a už zná své vítěze!

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 25.10.2019, 12:28

Natoč film za 2 dny

Zní to bláznivě - ale není! V polovině října se v Praze jako v jednom ze 130 dalších evropských měst už podeváté uskutečnil festival 48 Hour Film Project. Jde o největší světovou soutěž v natáčení krátkých filmů v omezeném čase. Během 48 hodin od pátku do neděle musí účastníci vytvořit film o délce 4 až 7 minut. O týden později ho v premiéře uvidí na plátně Kina Dlabačov, načež odborná porota všechny snímky posoudí a vybere 3 nejlepší.

Letoš už je rozhodnuto; titul Best Film of 2019 získala tvůrčí skupina POPOJEDEM a jejich snímek Good Catch!. Ten bude reprezentovat Prahu proti všem ostatním městským vítězům z celého světa na festivalu Filmapalooza 2020 v Rotterdamu. Na vítězný film Jana Chramosty, Lukáše Venclíka a Janka Cingroše Good Catch se můžete podívat tady:

To ale není všechno; pokud se Good Catch dostane mezi vybrané nejlepší filmy roku 2019, může postoupit ještě dál na oficiální promítání na filmovém festivalu v Cannes.

Na druhém místě letos skončil snímek Sirens (režie Steen Agro) a na třetím pak Ve skříni Davida Laňky a Martina Müllera.

A tady si přečtěte o Poslední aristokratce, celovečerní české kino-novince.

Podobné články

Doporučujeme

Další články