fb pixel Čermák, Liška, Pechlát, Balzerová: Poslední aristokratka láká hlavně hereckým obsazením – G.cz
Vyhledávání

Čermák, Liška, Pechlát, Balzerová: Poslední aristokratka láká hlavně hereckým obsazením

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Režisér Jiří Vejdělek se do české kinematografie zapsal jako autor divácky nejúspěšnějších filmů. Účastníci zájezdu, Ženy v pokušení, Muži v naději - to vše má na svědomí. Nyní se chopil adaptace knižního bestselleru Evžena Bočka Poslední aristokratka. K dispozici má skvělé herecké obsazení, zároveň ale víme, že divácky úspěšný nutně neznamená kvalitní.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 21.10.2019, 07:12

Američani na zámku

Rodilý Newyorčan Frank (Hynek Čermák) získá díky svým šlechtickým předkům rodové sídlo v Česku - zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií (debutující Yvona Stolařová) a temperamentní ženou Vivien (Tatiana Dyková) na velký návrat do rodné země svých otců. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbeni českou realitou, někdejší vlast a zámecký život znají jen z prastarých vyprávění příbuzných. Záležitosti spojené s navrácením majetku pro ně řeší právní zástupce Benda (Vojtěch Kotek).

Po příjezdu rodina zjišťuje, že se zámek nachází ve stavu pozvolného rozkladu, stranou veškerého společenského dění. Jedinými stálými obyvateli Kostky jsou zpátečnický kastelán Josef (Martin Pechlát), bodrá hospodyně paní Tichá (Eliška Balzerová) a hypochondrický údržbář Krása (Pavel Liška). Zatímco osazenstvo Kostky pozvolna procitá z mátožného spánku porevolučních 90. let, rodina Kostkových stojí před těžkou volbou; mají generacemi vybudované sídlo prodat a vrátit se do Ameriky, nebo se pokusit zámek zachránit?

Filmová novinka Jiřího Vejdělka je adaptací stejnojmenného literárního bestselleru Evžena Bočka. Vejdělek vešel ve známost jako autor divácky úspěšných komedií, které jsou relativně zábavné, ale žádná velká kinematografie se od nich čekat nedá. V tomto případě to zřejmě nevadí - ani Bočkova předloha není ničím jiným, než příjemnou oddechovkou na deštivý víkend strávený pod dekou.

To, co dělá z Vejdělkových filmů hity, jsou především herci, se kterými spolupracuje. Byla to Eliška Balzerová, na kom stály Ženy v pokušení, ten film doslova oživil hereččinu kariéru, chvíli byla naprosto všude. Balzerová je součástí nadějného ansámblu i v případě Poslední aristokratky. A kromě ní taky Pavel Liška a Martin Pechlát - to vše vypadá nadějně. Ale ruku na srdce; všichni tak nějak tušíme, že nejlepší zřejmě bude Hynek Čermák v úloze hlavy americké rodinky.

Poslední aristokratka vstupuje do českých kin 24. října. Prozatím k filmu můžeme říct jediné: uvidíme.

A tady si přečtěte recenzi na drsnou komedii rappera Řezníka Párty Hárd.

Podobné články

Doporučujeme

Další články