fb pixel Ferdinand Peroutka: „Zeman je svině. Za lživé tvrzení o mém neexistujícím článku po něm kromě omluvy budu chtít pět miliónů." – G.cz
Vyhledávání

Ferdinand Peroutka: „Zeman je svině. Za lživé tvrzení o mém neexistujícím článku po něm kromě omluvy budu chtít pět miliónů."

Jiří Ovčáček prohlásil, že kdo šíří lži, je lidský odpad. Odporné lži ale šíří i Miloš Zeman. Co z toho logicky plyne?

Ivan Brezina
Ivan Brezina 10.11.2017, 08:17

Představme si, že by dnes žil Ferdinand Peroutka. Poté, co ho v lednu 2015 současný český prezident lživě obvinil z autorství článku s názvem „Hitler je gentleman“, by řekl: „Zeman je svině. Za lživé tvrzení o mém neexistujícím článku po něm kromě omluvy budu chtít pět miliónů.“

Ta situace je zcela hypotetická, a to hned ze dvou důvodů. Zaprvé proto, že Peroutka je už skoro čtyřicet let mrtvev. Zadruhé (a to hlavně) proto, že byl noblesní intelektuál. Tu urážku by veřejně nepoužil – nebyl přece primitiv a alkoholik se slovníkem kanálníka.

Přesně stejná situace se teď udála jen s malým rozdílem (viz ZDE). Nejde o neexistující Peroutkův článek, ale o Zemanovu údajnou rakovinu, o které promluvil brněnský politk Svatopluk Bartík. Nevíme, jestli Bartík má, nebo nemá pravdu, ale faktem je, že Zemanovu rakovinu nikdy nikdo neviděl. Stejně jako Peroutkův článek, který v Přítomnosti údajně měl být „vlevo dole“. Zeman ten článek hledal, ale nenašel. Mrtvému Peroutkovi se neomluvil, ale teď chce, aby se mu za dosud nenalezenou rakovinu omluvil Bartík.

Ano, celé je to takové nechutné, nízké, eklhaft a lidsky upatlané. O údajné cizí rakovině se veřejně nemluví, a to ani pokud se to týká prezidenta, tedy veřejně činné osoby se sníženou mírou ochrany soukromí. Stejně tak se ale nemluví o údajných článcích, pokud nemáte v ruce důkaz, že skutečně vyšly.

Zeman chce po Bartíkovi za svou údajně neexistující rakovinu omluvu. Sám se ale Peroutkovi za neexistující článek neomluvil. Kdo lže, ten nemá na omluvu za cizí lži nárok – to je prostá logika.

„Jsou to odporné lži a ten, kdo je šíří, je lidský odpad,“ dodal k Bartíkově informaci o údajné Zemanově rakovině jeho mluvčí Ovčáček. Jak pak ale označit prezidenta, šířící odporné lži o Ferdinandu Peroutkovi, který se už nemůže bránit? Snad také lidský odpad? „Pokud jde o dopad na českou společnost, Zeman je rakovinou,“ dalo by se shrnout.

A TADY si přečtěte, jak nás rakovinou ohrožuje i obyčejný toaletní papír.

Podobné články

Doporučujeme

Další články