Fenomenální úspěch mladé české designérky: Pro Miss Thajsko navrhla nejdražší korunku v historii

Obrázek uživatele Jan Palička
25.8.2017, 13:08

Je vždy radost slyšet, že někdo z našich českých krajanů slaví úspěchy ve světě. Ne nadarmo se o Češích říká, že mají zlaté ručičky. Pro mladou designérku Annu Kristinu Sion to platí prakticky doslova. Pod jejíma rukama totiž vznikla nejdražší korunka pro vítězku v historii soutěže krásy Miss Thailand Supranational.

Mladá Češka Anna Kristina Sion se živí jako designérka šperků a výtvarnice. Nyní se jí dostalo jedinečné možnosti spolupráce, díky které se o jejím jméně budou moci doslechnout lidé po celém světě. Anna totiž navrhovala korunku pro vítězku Miss Thajsko a to korunku ne tak ledajakou. Soutěže krásy Miss jsou populární po celém světě a ani Thajsko není výjimkou. V asijském království si naopak na soutěž potrpí a její pořadatelé proto dbají, aby se celé klání neslo na vlně patřičného luxusu. Tomu odpovídají i korunky, které si každoročně nasadí na hlavu vítězky místní Miss.

Pro poslední ročník soutěže nechali její pořadatelé zhotovit novou korunku. Zadání bylo prosté, nová korunka musí být lepší a dražší než ty předešlé. Výroby se ujala thajská šperkařská firma Imprint, jejíž zakladatelka paní Naridtanan Palakavong na Ayuthaya si k návrhu přizvala právě mladou českou návrhářku Annu Kristinu Sion.

Korunka dle návrhu české designérky má hodnotu v přepočtu bezmála milion korun Přitom předchozí korunky běžně dosahovaly hodnoty zhruba třetinové. Ruční výroba korunky po jednotlivých dílech zabrala několik měsíců a výsledkem je korunka z ryzího stříbra pokrytého směsí rhodia a bílého zlata a posetá 2294 kubickými zirkony a třemi pravými diamanty. Ač bylo při výrobě užito unikátní odhlehčovací technologie, váží korunka 0,5 kilogramu.

Po předání korunky pořadatelům soutěže okamžitě šperk dle českého návrhu slavil masivní ovace a v neděli 20. srpna si korunku nasadila vítězka ročníku 2017. Jak soutěžící, tak pořadatelé i diváci se shodli na tom, že nová korunka dokonale podtrhuje jedinečnost soutěže. O spolupráci s Annou Kristinou Sion nyní uvažuje i celosvětová soutěž krásy Miss Universe.

Anně Kristině Sion se tak otevírají nové dveře do světa luxusního šperkařsví. Výhodu má i v tom, že zakladatelka značky Imprint Naridtanan Palakavong na Ayuthaya pochází z vážené thajské rodiny s příbuzenskými vazbami na královský rod. V Thajsku budou po tomto úspěchu nyní výrobky české návrhářky v luxusním obchodním domě v Bangkoku, kam chodí nakupovat i členové panovnické rodiny. Kromě šperků si zde budou zákazníci moci zakoupit i špičkové doplňky české módní značky Günsberger, s níž Anna Kristina Sion spolupracuje.

A TADY máte 5 absurdních vynálezů, které ve své době neměly šanci.


Komentáře