fb pixel Fenomén MasterChef: Rozdělenou českou společnost už spojuje jenom nenávist k Pavlíně – G.cz
Vyhledávání

Fenomén MasterChef: Rozdělenou českou společnost už spojuje jenom nenávist k Pavlíně

Zdroj: novaplus.nova.cz

Až nás jednou nevyhnutelně Čína napadne svou robotickou armádou a vláda složená výhradně z klonů Andreje Babiše neochotně vyhlásí nouzový stav, televize Nova vlastněná v té době již dvou set letým Petrem Kellnerem znovu nasadí MasterChef. Protože z toho začíná být docela milá tradice. Nemůžeš-li ven, seď doma a dívej se, jak Pavlína freneticky krájí brambory. Nebo tak něco.

Jan Studnička
Jan Studnička 7.10.2020, 17:29

LOL

Přestože si přes léto dala nejlepší vařící soutěž v Česku poměrně dlouhou pauzu, v září vtrhla zpátky na obrazovky ve velkém stylu. Nelehký úkol porvat se každý úterní večer s primáckou limonádou Slunečná zvládá Masterchef obstojně a teď navíc získává jednu masivní výhodu. Pomalu jde do finále. A co víc, odtrženost mezi publikem a pořadem se prohlubuje, aniž by to komukoli vadilo.

MasterChef je zkrátka něco naprosto speciálního. Například včera. Jako výsměch všem sociálně slabším rodinám a hlavně vysokoškolským studentům dostalo pět soutěžících ve včerejším díle “nelehký úkol” uvařit jídlo, na které se suroviny nakoupí do sta korun. “To jsme zvědaví, jak se vám tohle povede, ha ha ha ha ha,” smáli se porotci, zatímco po celé republice se na sebe před televizemi zmateně otáčely celé rodiny, protože nechápaly, jak někdo může uvařit jídlo nad stokorunu.

Překvapivě tohle nikdy nebyl pro žádného diváka u pořadu MasterChef problém. Ani finanční limity, ani to, že se vaří jídla, které divák nikdy neochutnal a pravděpodobně nikdy neochutná… ani to, že celá soutěž je založena na chuti, tedy na něčem, co divák nepomůže posoudit, ani kdyby oblízal celou LCD televizi i s domácím kinem jako přílohou.

Naopak tahle disonance přidává jeden extrémně zajímavý efekt, kterému můžeme pracovně říkat faktor Pavlína.

Faktor Pavlína

Podle všeho by Pavlína měla být ministrem zdravotnictví, protože je naprosto neporazitelná. Včera vyřadila ze hry bodrého otce od rodiny, stavaře, rybáře a předčasně šedivého everyday-mana Pepu a internet opět vybouchl v plamenné nenávisti k brýlaté soutěžící. Když čtete statusy a komentáře na sockách, musíte mít dojem, že se na divácích porota dopustila nějaké strašlivé křivdy. Mluví se o podvodech, úplatcích “zlaťáčcích” a morálním bankrotu.

Vypadá to, že se nesvatá trojice Kašpárek / Punčochář / Forejt bude moci brzy utkat s Georgem Sorosem o vedení mezinárodního židobolševického spiknutí a s tím i o post nejnenáviděnějších lidí v zemi. Jako by třeba Přemku Forejtovi šlo o peníze. Tss. Jasně, že mu nejde o peníze, jde mu o kontrakt na hudební album.

Ne fakt, viděli jste jeho hudební výstupy? Spolupráci s kapelou Nebe nebo výstup v Tvoje tvář má známý hlas? Ne? Tak se na to koukněte a potom mi vykládejte, že nežijeme v simulaci.

Ale to bychom odbočili! Lidé zkrátka nadávají na MasterChef proto, že “Pavlína pořád něco sere a stále postupuje”... ale nikoho z těch zapálených diváků ani nenapadne, že jestli tam Nova drží Pavlínu uměle, tak jenom proto, že tihle vášniví diskutéři dělají kolem soutěže buzz. A nikdo z těch stovek tisíc lidí objektivně nemůže posoudit, jak její jídlo chutná, protože je to pořád jenom v televizi.

No a v neposlední řadě, lidi milují dobré antagonisty a milují, když mohou intenzivně nenávidět Pavlínu. Za to, jak ta holka skvěle svou práci odvádí, by zasloužila metál. Co jiného, než nenávidět Pavlínu, byste chtěli dělat, když stejně nemůžete nikam pořádně chodit? Nebo když za okny létají čínští roboti?

...

Už aby bylo úterý.

Podobné články

Doporučujeme

Další články