fb pixel Fantom ze švýcarských lesů: Muž s plynovou maskou se stal záhadou pro místní obyvatele – G.cz
Vyhledávání

Fantom ze švýcarských lesů: Muž s plynovou maskou se stal záhadou pro místní obyvatele

Zdroj: Pixabay

Kdo se bojí, neměl by chodit do lesa, a ve Švýcarsku to platí dvojnásob. Po více než deset let v lesích na západě země, známých kvalitními hodinkami a čokoládou, děsil nic netušící turisty fantom s plynovou maskou. Kdo to vlastně byl? Šprýmař, blázen, duch, nebo jen obyčejný muž?

Martin Miko
Martin Miko 6.6.2024, 14:06

Podivná záhada ze švýcarských lesů

Vojenský plášť a plynová maska na obličeji. Jen málokdo by se nelekl. Co tento tajemný fantom v lesích sledoval? Jedna teorie střídala druhou, každá byla divočejší než ta předchozí. Po deseti letech náhle zmizel, ale nezmizel beze slova. Zanechal po sobě dopis na rozloučenou. Možná ho lidé tehdy dohnali k sebevraždě.

Fantom z lesa u městečka Maules, kterému lidé začali říkat Le Loyon, se brzy stal známým po celém Švýcarsku. Turisté, kteří ho potkali, ho popisovali jako muže vysokého 190 centimetrů, oblečeného ve vojenském oděvu a s plynovou maskou na obličeji. Kdo mohl být tento záhadný člověk? Šílenec, který představuje nebezpečí pro každého, kdo mu zkříží cestu? Člověk přesvědčený o blížícím se konci světa? Fyzicky postižený nešťastník, který musí skrývat svou tvář, nebo duch vojáka z druhé světové války?

Zpočátku úřady nepovažovaly za nutné se tímto případem zabývat. Když však s léty začalo přibývat setkání s tímto záhadným fantomem, začala se o něj zajímat policie. Objevili něco? Podařilo se jim zbavit místní obyvatele jejich noční můry?

Ani po opakovaných prohledáváních lesa policie nikoho nenašla. Nepodařilo se najít žádný důkaz, který by potvrzoval, že se tam taková osoba vyskytuje. Vše zůstalo jen u výpovědí očitých svědků, hlavně vyděšených obyvatel městečka Maules. Co však nedokázala policie, dokázal jeden amatérský fotograf.

V roce 2013 se mu podařilo fantoma vyfotit. Zachytil ho sice jen zezadu a z několika desítek metrů, ale i tak to byl průlom. Po zveřejnění fotografie se znovu rozhořela vášnivá debata o tom, kdo to může být. Kauza opět přitáhla pozornost médií z celého Švýcarska. Začalo další pátrání, které však opět skončilo bez úspěchu.

Nebývalá popularita pravděpodobně tajemného muže nepříjemně zaskočila. Koncem téhož roku obdržela redakce novin Le Matin anonymní dopis. Autor dopisu se prohlašoval za onoho záhadného fantoma. V dopise vysvětloval, že se ničeho nedopustil. Pouze měl rád nošení vojenského oblečení a plynové masky. Strach lidí ho však nakonec přiměl k rozhodnutí spáchat sebevraždu. Po zveřejnění dopisu se policie snažila najít jeho tělo, ale bez úspěchu. Pravdou zůstává, že od té doby se fantom již neukázal.

Vynořily se další otázky a spekulace. Byl dopis skutečně od fantoma, nebo někdo jiný odstranil muže s plynovou maskou a použil dopis jako zástěrku? Zůstává nejasné, zda byl fantom skutečně tak neškodný, jak tvrdil, nebo zda jeho zmizení bylo způsobeno něčím jiným. Mohlo se jednat o tragický osud nepochopeného muže, nebo o záměrné zmizení, aby se vyhnul další pozornosti?

Případ Le Loyona zůstává nevyřešený a tajemný. Jeho příběh stále přitahuje zájem veřejnosti a spekulace o jeho identitě a motivech nadále žijí svým vlastním životem. Někteří věří, že se stále skrývá někde v lesích, jiní si myslí, že našel nový způsob, jak žít mezi lidmi bez povšimnutí. Ať už je pravda jakákoli, Le Loyon zůstává jednou z nejzáhadnějších postav novodobé švýcarské historie.

Zdroje informací:

Podobné články

Doporučujeme

Další články