Fantastická zvířata 2: zajímavější než mladý Brumbál bude příběh Lety Lestrange – G.cz
Vyhledávání

Fantastická zvířata 2: zajímavější než mladý Brumbál bude příběh Lety Lestrange

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

S premiérou druhé části sedmého dílu Harryho Pottera v roce 2011 umřel kus duší všech potterofilů světa. Byla to poslední příležitost, tedy kromě opakovaného čtení knihy J. K Rowling, jak se do světa kouzelníků podívat - alespoň zdánlivě. Rok 2016 totiž přinesl první díl úplně nové trilogie ze světa obrýleného čaroděje, Fantastická zvířata a kde je najít. Nyní jde do kin část číslo dvě.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 12.11.2018, 07:00

Svátek Potterofilů

Před dvěma lety do kin vstoupil snímek s názvem Fantastická zvířata kde je najít. Stejně se jmenovala fiktivní bradavická učebnice. Napsal ji magizoolog Newt Scamander, který od filmařů dostal tvář Eddieho Redmayne a úplně nový životní příběh, který vydá ne na jeden, ale hned tři velkofilmy. Jasně, všichni víme, že je to akorát ždímání peněz z veleúspěšné série J. K. Rowling. Na druhou stranu, fanouškovská základna Harryho Pottera je celosvětově tak rozrostlá a pevná, že to vlastně nikomu nevadí.

A protože i my se k Potterofilům hrdě hlásíme, dělá nám radost, že 15. listopadu má českou premiéru pokračování úvodní části fantasy ságy, tentokrát s podtitulem Grindewaldovy zločiny. Pro nepolíbené; Grindewald je ve světě Rowling obávaným černokněžníkem, před narozením Voldemorta možná tím vůbec nejstrašnějším. V mládí ho pojil blízký vztah s jiným velkým kouzelníkem a ředitelem Bradavic Albusem Brumbálem. Zatímco něco málo Grindewalda fanoušci dostali už na konci prvních Fantastických zvířat - přesně zjištění, že ho hraje vybělený Johnny Depp - Brumbála jim tvůrci představí až nyní. Mladou verzi oblíbeného rozsévače životních mouder hraje Jude Law a podle upoutávky to byla volba velmi kvalitní.

Fanoušci docela dlouho spekulovali o tom, zda byl Brumbál gay a autorka knižní předlohy po čase potvrdila, že ano. S Grindewaldem je tedy zřejmě pojilo víc než jen přátelství, a proto Brumbál není schopen se mu postavit. A tak ve Fantastických zvířatech 2 pověří tímto úkolem svého oblíbeného studenta Scamandera. Zní to banálně, ale pro příznivce Harryho Pottera bude tenhle film přímo našlapaný informacemi.

Jedna ukázka z filmu například potvrdila to, o čem se fandové dohadují roky - v Grindewaldových zločinech se pravděpodobně konečně dozvíme, jaký je původ Naginiho, Voldemortova vzácného hada. Teorie jsou takové, že jde o zakletého zvěromága, který se nemůže proměnit zpět do lidské podoby. Zajímavá bude i linka Lety Lestrange (Zoe Kravitz), Scamanderovy dětské lásky a snoubenky jeho bratra. V prvním filmu bylo pouze naznačeno, že se jedná o hluboké pouto s dramatickým závěrem. Na scénu se znovu dostane také Ezra Miller jako obskuriál (dítě čarodějnického původu, jehož magické schopnosti jsou potlačovány) Credence Barebone, rozený Corvus Lestrange. A pochopitelně se vrátí i magičtí tvorové a komický prvek v podobě obtloustlého mudly Jacoba Kowalskiho.

Vzhledem k tomu, že první díl příjemně překvapil, jsou naše očekávání vysoká. Závěrečného dílu nové HP trilogie se pak dočkáme v roce 2020.

A tady si přečtěte recenzi dokumentu Svědkové Putinovi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu