Family Frost, Dáda Patrasová a Volejte řediteli: Pure devadesátky nám připomínají vše, co jsme v dětství milovali

Devadesátky, ta zlatá porevoluční doba! Třeba pro nás bylo tohle období nově nabité svobody zároveň také časem, v němž jsme vyrůstali, dospívali. Přineslo to hodně věcí, na které dodnes nemůžeme zapomenout. Nebo nechceme? Rozhodně to nechce autorka facebookové stránky Pure devadesátky.

Začalo to Mekáčem

Možná si vzpomenete, že před dvěma lety uběhlo přesně čtvrtstoletí od otevření první restaurace McDonald's u nás. Byla to ta ve Vodičkově ulici a byla to velká sláva. Do Mekáče, jak víme, se chodilo za odměnu, třeba na narozky nebo po vysvědčení. Rozhodně v devadesátkách, té krásné době našeho dospívání. Epesní akci tehdy byla přítomna svatá celebritní trojice - Karel Svoboda a Dáda Patrasová s Felixem Slováčkem. Pochopitelně vznikla fotografie, jak se nad plastovými tácy futrují cheeseburgerem. A právě tenhle snímek dal vzniknout facebookové stránce tohoto týdne, která nese jasný a čistý název Pure devadesátky.

Za profilem, který dnes najdete už i na Instagramu, stojí Johana Fundová. To je jméno ženy, díky které si několikrát do týdne s díky připomene, co všechno jsme v té nově nabitou svobodou načichlé éře milovali, co nás utvářelo pro život. My jsme totiž hrdé děti devadesátek.

Ať už to byl Family Frost i s tou šílenou znělkou, lízání Tangu z pytlíku pod lavicí, nedělní oběd s pořadem Volejte řediteli nebo třeba žvejkačky ve tvaru cigaret, tohle všechno se dá na Pure devadesátkách najít a my jsme malý výběr vytvořili i v následující galerii. Zavzpomínejte a pobrečte si na vlně nostalgie!

A tady si připomeňte 5 kultovních pořadů naší druhé nejstarší televizní stanice, které z nás vychovaly kvalitní lidi.


Komentáře

Doporučeno pro vás