fb pixel Family Frost, Dáda Patrasová a Volejte řediteli: Pure devadesátky nám připomínají vše, co jsme v dětství milovali – G.cz
Vyhledávání

Family Frost, Dáda Patrasová a Volejte řediteli: Pure devadesátky nám připomínají vše, co jsme v dětství milovali

+ DALŠÍCH 10 FOTEK + DALŠÍCH 11 FOTEK

Devadesátky, ta zlatá porevoluční doba! Třeba pro nás bylo tohle období nově nabité svobody zároveň také časem, v němž jsme vyrůstali, dospívali. Přineslo to hodně věcí, na které dodnes nemůžeme zapomenout. Nebo nechceme? Rozhodně to nechce autorka facebookové stránky Pure devadesátky.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 9.7.2023, 17:08

Začalo to Mekáčem

Možná víte, že v roce 1992 došlo k otevření první restaurace McDonald's u nás. Byla to ta ve Vodičkově ulici a byla to velká sláva. Do Mekáče, jak víme, se chodilo za odměnu, třeba na narozky nebo po vysvědčení. Rozhodně v devadesátkách, té krásné době našeho dospívání. Epesní akci tehdy byla přítomna svatá celebritní trojice - Karel Svoboda a Dáda Patrasová s Felixem Slováčkem. Pochopitelně vznikla fotografie, jak se nad plastovými tácy futrují cheeseburgerem. A právě tenhle snímek dal vzniknout facebookové stránce tohoto týdne, která nese jasný a čistý název Pure devadesátky.

Za profilem, který dnes najdete už i na Instagramu, stojí Johana Fundová. To je jméno ženy, díky které si několikrát do týdne s díky připomene, co všechno jsme v té nově nabitou svobodou načichlé éře milovali, co nás utvářelo pro život. My jsme totiž hrdé děti devadesátek.

Ať už to byl Family Frost i s tou šílenou znělkou, lízání Tangu z pytlíku pod lavicí, nedělní oběd s pořadem Volejte řediteli nebo třeba žvejkačky ve tvaru cigaret, tohle všechno se dá na Pure devadesátkách najít a my jsme malý výběr vytvořili i v následující galerii. Zavzpomínejte a pobrečte si na vlně nostalgie!

A tady si připomeňte 5 kultovních pořadů naší druhé nejstarší televizní stanice, které z nás vychovaly kvalitní lidi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články