fb pixel Falešný je Faltýnek i Schillerová: Galerie nejlepších fake accounts na českém Twitteru – G.cz
Vyhledávání

Falešný je Faltýnek i Schillerová: Galerie nejlepších fake accounts na českém Twitteru

+ DALŠÍCH 14 FOTEK + DALŠÍCH 15 FOTEK

Nejen šedou realitou je český internet živ! To ale víte; jinak byste nás nečetli a nesledovali koláže našeho grafika Vaina. Ale jde to i jinak - když se na Twitteru proberete záplavou teen výžbleptů a příspěvků Dominika Feriho, najdete mnoho vynikající falešných/parodických účtů známých osobností a institucí, které vás dokonale pobaví. Vybrali jsme naše oblíbené.

redakce G.cz 22.5.2020, 15:45

Morálně i reálně falešný ministr

Pamatujete ty doby, kdy Twitter v Česku používali politici a asi deset zdejších novinářů? My bohužel ano, takže teď dost trpíme, když tam na nás místo komentářů, glos a podstatných informací skáčou tu monotónní deníčkové zápisky lidí, kterým může být 15 stejně dobře jako 23, tu zoufale nezábavné humory strejdů za zenitem. Twitter je poslední dobou hřišťátkem, kde se dvě skupiny perfektně dokazující, proč byla chyba dovolit všem bez rozdílu blábolit do veřejného prostoru, navzájem přetlačují v tom, kdo napíše větší blbost. Naštěstí se to dá odfiltrovat - stačí prostě nekompromisně sledovat a lajkovat jen to, co vás opravdu zajímá.

Ale nejen tragickými událostmi ze světa by měl být člověk sycen! Kořením života je přece humor, a proto je dobré si i ten poctivě dávkovat a dovolit vašemu feedu, aby se vedle zpravodajství plnil rovněž kvalitní zábavou. My si velmi oblíbily falešné/parodické účty českých politiků i jiných osobností a ty, co nás baví nejvíc, jsme posbírali do následující galerie:

Hodně nás baví například falešný Jaroslav Faltýnek, jen jsme si všimli, že autor je čas od času natolik rozezlen skutečnou situací na domácí scéně, že vypadne z role. Na druhou stranu, skutečný Faltýnek je mužem mnoha tváří a mnoha masek, takže... Neméně skvělý je i i "bývalý nejlepší ministr dopravy" Dan Ťok, který pohotově a vtipně reaguje na aktuální dění, a to nejen z dopravy, což je schopnost, kterou by od něj mohl odkoukat i skutečný Ťok.

Možná tím vůbec nejzábavnějším falešným účtem je ovšem Velvyslanectví Ruska v ČR, které je vzhledem k situaci extrémně aktivní. Aby ne - vždyť skutečnost jim nahrává přímo na smeč. Dokud se tato země bude hemžit agenty se záhadnými kufry a lahvičkami s ricinovým olejem, bude mít tenhle account o nápady postaráno.

A protože tuhle zemi zřejmě postavili na starém indiánském pohřebišti - jelikož jakýkoliv politický fór tu vymyslíte, nejpozději do měsíce se promění v realitu - zřejmě se tady bavíme o časovém období "od teď až do konce světa". Jasně, bylo by fajn nežít v oživlé grotesce, ale když už, tak ať je to aspoň fakt sranda.

Podobné články

Doporučujeme

Další články