fb pixel Facebook se na burze propadl tak obrovsky jako žádná jiná firma v historii, drtí jej čínský TikTok a špatné vyhlídky hospodaření – G.cz
Vyhledávání

Facebook se na burze propadl tak obrovsky jako žádná jiná firma v historii, drtí jej čínský TikTok a špatné vyhlídky hospodaření

Zdroj: Autor: Lukasz Porwol – https://www.flickr.com/photos/67789586@N06/8827232234/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=31295267

Facebook zažívá historicky největší propad tržní hodnoty, a to o neuvěřitelných 252 miliard dolarů. Jedná se tak o největší tržní ztrátu u jedné firmy během jediného dne, kterou burza pamatuje. Více se dozvíte v aktuálním komentáři od Lukáše Kovandy.

Lukáš Kovanda 4.2.2022, 10:19

Facebook padá

Akcie Facebooku, resp. jeho majitele, společnosti Meta Platforms, včera přišly o 252 miliard dolarů své tržní hodnoty. Suma 200 miliard dolarů odpovídá 5,4 bilionu korun.

Pro srovnání, hrubý domácí produkt České republiky má dle nejnovější prognózy tuzemského Ministerstva financí činit přibližně 6,6 bilionu korun. Akcie majitele Facebooku tak včera přišly o hodnotu odpovídající přibližně 82 procentům veškerého zboží a služeb, které se za celý letošní rok v Česku vyprodukují.

Propad tržní hodnoty o 252 miliard dolarů je vůbec největší ztrátou tržní hodnoty během jediného dne kterékoli z burzovně obchodovaných společností kdekoli ve světě (viz tabulka níže).

Majitele Facebooku drtí předpověď hospodářského výsledku za první letošní čtvrtletí, která investory rozčarovala, neboť dalece zaostala za jejich očekáváním. Projevuje se v ní zejména stagnující vývoj uživatelské základny i stále dravější konkurence ze strany čínské sociální platformy TikTok.

Podobné články

Doporučujeme

Další články